Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vércukorszint probléma, mi a...

Vércukorszint probléma, mi a különbség a 2 érték között?

Figyelt kérdés

Ugyanazon a napon vénás vérvétel után, elmentem a gyógyszertárba ujjból vetetni vért. Ott az lett, hogy 5,8 a cukorszintem. A vérvétel eredménye pedig 4,86 bár általában ez is kevesebb 4,00 körül szokott lenni.

Szóval tavalyhoz képest több...


Viszont a kérdés az lenne, hogy nem gáz ez az eltérés? Valami gond lehet az ujjamban?


27 F



2020. febr. 12. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A vércukor értékek is változnak,ahogy vérnyomás is .
2020. febr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 2x közvetlenül egymás után megméred a vércukor szinted ugyanazzal a cukormérővel, akkor is lehet pici eltérés.

Az, h a gyógyszertárban mért magasabb lett, az azért is lehet, mert pl telt el a 2 mérés között idő : a folyadékfogyasztás is befolyásolja a mért értéket. Ahogy ürül a víz a szervezetből, a cukorszintünk is fokozatosan emelkedhet. Reggeliztél esetleg vérvétel előtt v után? Mert szénhidrát is szívódhatott fel az idő alatt, amíg átsétáltál a gyógyszertárba. Sajnos azt sem tudom, h pontosan milyen volt a gyógyszertár cukormérője, mert azok között is van különbség, nem mindig hajszálpontosak. A vérvétel mindig pontosabb eredményt mutat, bár szerintem ez az eltérés teljesen belefér, főleg h telhetett el a kettő között pici idő, mert a vércukr szintünk állandóan változik.

2020. febr. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kb 5 perc eltérés volt a két mérés között, mivel ahogy levették a vért átsétáltam a gyógyszertárba.
2020. febr. 12. 16:58
 4/5 A kérdező kommentje:

nem ettem és nem ittam tényleg max 5 perc.

de ott a gyógyszerés csaj azt mondta kicsit sok, az orvos meg szóva sem hozta, mert ott sajnos voltak más gondok is.

2020. febr. 12. 17:00
 5/5 anonim ***** válasza:
A vénás vércukormérés a pontosabb, ugyanis ott állandóan friss vér van, minden szívverésnél, míg az ujjbegyben lévő vér talán 5-6 óránként (ha) frissül. Ha mégis ott vagy kénytelen mérni, akkor tornáztasd meg a karodat, és az ujjaidat, mérés előtt.
2020. febr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!