Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés hogyan és mennyi idő alatt állítható helyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, azoktól akik hasonló cipőben járnak.

Pajzsmirigy alulműködés, agyalapi mirigy alulműködés, menstruációs zavarok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. febr. 13. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég nehéz erre konkrét választ , konkrét időtartamot mondani. Nagyon egyénfüggő.


Általánosságban fél évet szoktak mondani, ha rendesen szeded a hormonpótlást, és jársz kontrollra. Eleve fokozatosan kell szedni a gyógyszert, tehát nem az van, hogy X értékű TSH esetén Y microgramm hatóanyagú tabletta kell, és kész...

Mennyire magas a TSH-d?


Általában 0,25-ös tablettával kezdik, és pár hét után lehet 50, vagy 100 - attól függően, hogy mit mutatnak a laboreredmények. Szerencsés esetben rövidebb idő alatt is sikerül megtalálni a helyes adagolást, és akkor már csak párhavonta kell kontrollra járni.

2020. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ciklusproblémàid vannak, esetleg súlyproblémàd is, nézess inzulinszintet, lehet hogy inzulinrezisztencia, pcos is van a hàttérben. Az pl nagyobb gond lehet mint a pm.
2020. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Pajzsmirigy alulműködés hogyan és mennyi idő alatt állítható helyre?"


Van akinek 6 hét, van akinek soha nem áll helyre, és egész életében gyógyszert kell szedni.

2020. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3: pajzsmirigy alulműködés esetén sajnos szinte garantált az élethosszig gyógyszerszedés. A többi (agyalapi mirigy alulm., esetleges IR, vagy más..) ügyben nincs tapasztalatom (1-es voltam)
2020. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jelenleg is tartanak a vizsgálatok.

1 éve próbálkozunk párommal a baba projekten de, eddig nem jártunk sikerrel.

A nőgyógyász annyit mondott, hogy majd ha 1,5 után sem sikerül akkor menjek vissza.

De nem vártam vele ennyit tavaly novemberben el is kezdtem a vizsgálatokat.

Novemberi eredmények:

TSH: 16.97mIU/l (ref:tartomány:0.55-4.78)


Prolaktin: 955 mIU6i


Ezt a két értéket találták akkor magasnak.

Az orvos fel is írta a Bromocriptint napi 1tabl.

Elküldtek pajzsmirigy kivizsgálásra.

Sajnos elég későre kaptam időpontot Pajzsmirigy UH febr.20, kivizsgálás febr.24 (ezekről később)


Második hónap eredménye:

Prolaktin érték 52 mIU/l (jelenleg napi 1/2 tablettát kell szednem)

TSH 3.49 mIU/l

(ref:tartomány:0.55-4.78)


Viszont ami még nem tiszta,hogy eddig 12.-19.napon volt Follikulometria.

De most azzal a kiegészítéssel kell,hogy közvetlenűl a vérzés után is kell egy megtekintés, hogy nincs-e Perzistáló follikulus.

Ez mit jelent?

Valamit,hogy lett ilyen alacsony a TSH szint?!


Köszönöm a segítséget!

2020. febr. 14. 18:21
 6/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok:

Előre bocsátom, babás témában sajnos nem tudok hozzászólni, mert nekem a pm-alulműködés 40 fölött jött ki.


Az viszont tudom, hogy babavárásnál a referenciatartomány alsó értékéhez közelire szokták "letornázni" a TSH-t.


A két labor között nem szedtél semmit, és így ment le 16-ról 3, …-re??? Ilyet még nem is hallottam! Mármint hogy spontán ennyit javuljon a pajzsmirigy működés.

2020. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De igen szedtem gyógyszert mégpedig a Bromocriptint napi 1 tabl, 1 hónapon keresztül, és utána jött a TSH 3.49 érték.

De azt mondta az orvos , hogy a Bromocriptin, csak az agyalapi mirigy helyre állításában segít.

Ezért sem értem, hogy lett olyan alacsony tőle.

2020. febr. 14. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Az agyalapi mirigy vezérli a pajzsmirigyet is, szóval lehet köze hozzá. De tényleg meglepő ez a pozitív változás ilyen rövid időn belül.
2020. febr. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mai napig nem értem, hogy hogyan lehetséges.

De már csak 10 nap és viszonylag több információm lesz erről.


A TSH szintet amúgy mindig egy bizonyos napon nézik?! vagy ha az magas, mindegy melyik napon nézik vérvételből?!

2020. febr. 14. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!