Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hízhatnék anélkül,...

Hogyan hízhatnék anélkül, hogy többet kellene ennem? (Jelenleg 170 cm 48 kg)

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, eszek rendesen. Napi 5-ször minimum, az adagjaim pedig normálisak, tehát például ha rendelem az ebédet, akkor a normál adag pont jó nekem, ahogy a többieknek a családban. Ugyanannyit eszünk kv, a többieken inkább egy kevés fölösleg van, nem fogynak.

Van, hogy eszek édességet, chipset, gyorskaját. Nem csak ezeket természetesen, de előfordul, és ezektől állítólag el kellene hízni.

Mégse történik semmi, tegnap álltam mérlegre és megijedtem... 48 kiló vagyok mint kiderült.

Ennél többet mennyiségre már nem bírok enni rosszullét nélkül, több cukros- vagy gyorskaját meg nem szeretnék enni.

Hogyan hízhatnék akkor?

N


2020. febr. 14. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
A leírtak alapján én javasolnám, fordulj a háziorvoshoz először. Nem fogytál hirtelen sokat az utóbbi időben? A fogyás utalhat cukorbetegségre. Ha nem fogytál és mindig ilyen extrém keveset nyomott a mérleg rendes kajálás mellett, lehet pajzsmirigy-probléma a háttérben. a pajzsmirigy rendellenesség okozhat anyagcsere-zavarokat. Ez vezethet soványsághoz is. Bármennyit eszik a beteg, a szervezet nem tud mégsem tápanyagot felszívni a tápálálékból, a kaja csak "gyorsan átfut" a testen. Én orvost és kivizsgálást javasolnék. De vércukrot otthon is tudsz mérni. Ha az túl magas/túl alacsony, akkor az nem jó.
2020. febr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha tényleg igaz minden, amit állítasz (bár így, hogy kalóriát nem írtál, nem tudni, valóban elég-e), akkor egy alapos kivizsgálás kell neked, mert sok minden állhat a háttérben:


- hormonproblémák (főleg pajzsmirigy)

- felszívódási problémák

- férgesség

- egyéb fertőzések

stb.


Elsősorban a kalóriaszámlálást ajánlom, hogy megtudd, eleget eszel-e. Aztán kivizsgálás.

2020. febr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Elöször kezdd el írni pontosan (lemérve), hogy miket eszel meg iszol - legalább egy hétig.

Utána ki tudod számolni a kalórákat meg a makrókat (a kaloriabazis.hu erre kifejezetten alkalmas, neked csak a kajákat kell beírni súllyal együtt, a többit az oldal számolja).

A másik meg, hogy nem mindegy, mivel töltöd a napodat, mennyit mozogsz, sportolsz, mert az hatással van a súlyodra.


A cukros meg gyorskaják a hiedelemmel ellentétben nem hízlalnak, csak akkor, ha többet fogyasztasz belölük, mint amit felhasználsz. Ha meg nem vagy hozzászokva, akkor meg fogyhatsz is, mert rosszul leszel tölük, illetve nem tudod megemészteni!


Ha összeírod és kiszámolod, amiket írtam, utána lehet kideríteni, mi a probléma, ami miatt nem hízol.

2020. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Irodai ülőmunkát végzek, igyekszem eleget gyalogolni és hétvégéken mozogni, de sajnos nem nevezném túl sportosnak az életmódom.


A cukromat már méregettük, teljesen normálisnak tűnik.


Háziorvoshoz nem tudok menni mert párszáz km-re van... Esetleg valaki meg tudja mondani pontosan, hogy magándokik közül milyen orvoshoz tudnék ezzel menni?


A kalóriákat elkezdem akkor számolni, de például egy egész pizza simán lecsúszik, és hasonlók.


Nem hirtelen fogyás, igazából mindig ez volt, hogy akármennyit ettem alacsony maradt a súlyom, sose tudtam hízni, de régen ilyen 55-60 között volt ez az állandó súly, az elmúlt 2-3 évben szép lassan csökkent le, ami fura, mert pont ennyi ideje eszek több nasit és mozgok kevesebbet...

2020. febr. 14. 15:52
 5/8 A kérdező kommentje:

Ja igen, és 25 éves vagyok, ha ez számít.

A ciklusom normális, semmilyen "furcsa" tünetet nem észlelek magamon, az alacsony testsúlyon kívül.

2020. febr. 14. 15:54
 6/8 anonim ***** válasza:

VAlószínüleg nem a mennyiséggel, hanem az összetétellel van gond. Ezért is lenne jó, ha leírnád pár napi étrendedet, akkor ugyanis lehetne valamit javasolni.


Meg még egy kérdés: miért akarsz hízni feltétlen? Rosszul érzed magad fizikailag, vagy az alakod nem tetszik?

2020. febr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem semmi problémám, csak mindenki (rokonok, barátok) megjegyzi, hogy sovány vagyok, illetve most ez a súly megijesztett.

De egyébként teljesen jól érzem magam.


A mai ételeim pl.:

Reggeli/tízórai: ivójoghurt, zabkeksz

Ebéd: falafel pitával, sok zöldséggel, sajttal, tzatzikivel

Uzsi: almás zabkása

Vacsora: sajtos-zöldséges szendvics

Nasi nap közben: egy kevés chips, némi maradék gumicukor

Elvileg 2400 kcal környékén, ha jól számolt a weboldal ahol kalkuláltam.

Gumicukor és chips nem mindennapos, de egyébként elég átlagos nap volt étkezés szempontjából.

2020. febr. 16. 02:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Fehérje hány grammra jött ki? Lehet, hogy túl keveset viszel be a mindennapokban, így nem sok izom lehet rajtad. Az emésztésed rendben van?
2020. febr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!