Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan lehet egyszerűen...

Hogyan lehet egyszerűen követni a tápanyagbevitelt? (Fehérje, kalória, stb)

Figyelt kérdés

Akaratlanul lefogytam, tényleg egészségtelenül alacsony most a súlyom. Párom, családom, barátaim szerint nem eszek eleget.

Elkezdtem tehát nagyjából trackelni hogy mit, mennyit eszek, de egyáltalán nem tiszta számomra, hogy ezt hogy kellene úgy csinálni hogy egyszerű legyen és nagyjából pontos....

Elkezdtem használni ezt a kalóriabázist, és a "darabos" dolgok (pl. 1 db zsemle) még könnyen is mennek, de azt honnan kellene tudnom, hogy hány gramm volt a lencsefőzelékem amit tegnap ettem?

(Vállalhatatlanul rossz érzékem van a mindenféle mennyiségek megtippeléséhez, lehet hogy ez okozza, és másoknak könnyű?)

Vagy például a fehérjemennyiség nem múlik azon, hogy hogyan, milyen és mennyi lencséből és egyéb hozzávalókból készült az a bizonyos x gramm főzelék? Ha igen, akkor csak saját magam által főzött ételeknél tudom akkor számolni, hozzávalónként? Az nem túl bonyolult?

Éttermi kajánál hogy lehet ezeket kitalálni?


Bocsánat a buta kérdésekért, sose számolgattam ilyesmiket, és mindig is kínainak tűnt, örültem hogy nincs rá szükségem. :))


Szóval hogyan kellene ezeket számon tartani?


2020. febr. 19. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg abban igazad van, hoyg csak azt tudod pontosan vezetni, amit te magad föztél, mert ugyanazt az ételt rengeteg féleképpen lehet elkészíteni, mégha az eredmény hasnló lesz is.

De éppen a kalóriabazison rengeteg készétel is fel van tüntetve - pl. lencsefözelék -, ezzel tudsz valamennyire számolni. Éttermi adagoknál megvan, hogy hány g-nak kell(ene) lenni, ezzel tudsz kalkulálni.

Az, hogy éppen milyen lencse, nem sok különbséget jelent, szóval emiatt nem veszted el a fonalat.


Ha hízni akarsz, akkor nem pár g tápanyagon múlik, hogy sikerül vagy sem.

2020. febr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz számolni,mert ahhoz tudni kell,hogy amit készítesz, vagy megeszel abban az összetevőknek mennyi a fehérje,zsír,szénhidráttartalma és azokból mennyit eszel meg. Az legyen az alapod,hogy fehérjedús dolgot fogyassz, neked az sem baj,ha zsírosabb. Egy nap többször egyél. És ha emellett mozogsz is,akkor nem zsír,hanem izom formájában fog rádrakódni.
2020. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem találtam az étteremben, se a weboldalukon feltüntetve a mennyiségeket. Ez a főzelék például éppen ilyen "mindenmentes" (nincs benne tej, meg még pár dolog), nem tudom ez is mennyire más, mint a "klasszik" főzelék.

Nincs időm/energiám minden nap főzni igazság szerint.

Én se hinném, hogy azon múlna, mások tanácsolták, hogy kezdjem el követni ezeket, és írogatni hogy melyik nap mi hány gramm. :D


Igen, azt sejtettem, hogy most zsír és fehérje kellene. Most úgy elég alkalomszerűen mozgok, szeretnék elkezdeni kicsit rendszeresebben sportolni.

2020. febr. 19. 12:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát... Azóta folyamatosan próbálom, de két egymás utáni napnál nem jutok tovább, hogy kikeressem és feljegyezzem bárhova. Elfelejtem, nincs rá mindig időm, stb.

Ez nem nekem való, eszem amennyit jól esik, aztán kész. :)

Azért köszi.

2020. ápr. 21. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!