Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tömeget kell növelnem, de...

Ha tömeget kell növelnem, de közben el vagyok tiltva minden mozgástól, de én izmokat akarok felszedni nem zsírt, akkor milyen ételeket kellene ennem illetve készítenem? Fehérje kell vagy szénhidrát? Mennyi kalóriát kellene ennem?

Figyelt kérdés

A problémám a hízástól (leginkább hasra hízástól, zsírosodástól, hájasodástól) való félelem/rettegés...

165 cm magas, 17 éves lány vagyok. Jelenleg 41.7 kg

Amikor elkezdtem koplalni 60-65-70 kg között voltam és nem is voltam ilyen "magas", kövér voltam, hájas.. Koplalás után azt olvastam nagyon sok helyen, hogy az emberek ha elkezdenek normálisan enni, vissza hízzák a leadott kilókat, plusz még több kilót is. Na hát én 2018 nyarán júniusban kezdtem el, októberben pedig diagnosztizálták nálam az anorexiát. novemberben kontrollvizsgálat után bent fogtak és karácsonyig bent voltam. Karácsonykor hazamehettem 42, nem tudom hány kg-val. Azóta eltelt egy év és hát voltam már 44 kg felett is, de most visszaestem 😪Nagyon nehéz, főleg úgy hogy van egy célalakom, és azt érzem, hogy ha eszek, akkor csak ellene teszek hogy elérjem... Emellett amúgy úgy érzem hogy nagyon-nagyon sokat eszek, mondjuk másfél éve kb. már mindig csak ugyan azokat minden áldott nap: Jókenyér teljes kiőrlésű magvas kenyér(egy nap megeszek fél kilót!), Milbona light cottage cheese, pulykamell és csirkemell sonka(sült, főtt, fűszernövényekkel, DULANO, Ponnath, Pikok Pure, és ezekből képes vagyok egy egész csomaggal megenni és az jó sok zsírt, sót és adalékanyagot jelent amik vonzzák a hájat a hasra meg mindenhova 😭) , tonhal sós lében, néha csirkemell sütve, tojásfehérje("sült", főtt), paradicsom, paprika, kaliforniai paprika(jó nagyok), kígyóuborka, néha fejes saláta és kb ennyivel kifújt..nem eszek főtt ételt sosem. Persze én szeretnék enni mert éhes vagyok (ezt nagy szégyen bevallani) de félek hogy hízok, mert hát koplalás után túlélő üzemmódba lép a szervezet és mindent zsírként raktároz(legfőképp nálam a hasamra), és hájas-zsiros dagadt leszek és sosem érem el a célalakom 😭Emellett most már attól is félek, hogy ha ezeken kívül amiket most eszek elkezdek változatosan étkezni, akkor majd azért fogok hízni és zsírt raktározni, mert már ezeket amiket most eszek másfél éve minden egyes nap, megszokta a szervezetem és az meg új lesz neki és elraktározza. Ezenkívül még Nutridrinket is iszok napi 2x, de az már összesen 600 kcal és Cukor van benne😪.

Olyan nagyon tanácstalan vagyok, nem tudom miket szabadna enni, ami nem megy zsírba nálam és elérhetem a célalakom 😭 Egyébként a 49 kg-t mondták nálam egészséges testsúlynak, de az olyan távoli és hájas dagadt innen nézve, főleg hogy még a testnevelés órákon való mozgástól és minden mozgástól el vagyok tiltva, míg meg nem lesz a súlyom.Egyébként a régi dagadt hájasságomba az is közrejátszhatott hogy sosem sportoltam, de most akarok, csak hát ahhoz el kell ernem a 49 kg-t.

Milyen ételek az egészséges ételek, amiket nem raktároz a szervezet, és persze főzni is kellene magamra, csak a baj az, hogy suliból is 4 órára érek haza és utána még tanulás meg evés😭 és jah semmi mozgás csak ülés egész nap.. (mert hát ugye még tanulok, és akkor az ember egész nap ül, és ugye a testnevelés órákon sem mozgok meg alapból sem, mert ugye meg van tiltva😭. egyébként én mindig is a hasamra hiztam, pont oda ahova nem akarok. Emellett az egész családom"jól néz ki", szóval ez genetika is..😭😱


Mit mozogjak? Miket egyek? Mennyit ehetek? Miket főzzek? Mi nem megy a hasamra hájként? Hogy legyen időm mozogni? Nem akarok újra olyan lenni, mint amilyen voltam és kövérebb sem😭😭 nagyon-nagyon el szeretném érni a célalakomat😭😭😭😭 Hogy legyen annyira alacsony a testzsír százalékom, hogy kockás hasam legyen? 😭

Célalakom: olyan has, ami állva és ülve is lapos; olyan has amin semmit sem lehet megfogni (sem állva sem ülve); izmos has ülve és állva is, magyarul kockahas; formás karok, lábak és popsi😭😭😭😭


2020. febr. 20. 20:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És mivan ha a szervezetem tele van így is zsírral, mert hogy könnyebb volt neki az izmot lebontani..?😭
2020. febr. 20. 20:52
 2/15 anonim ***** válasza:
Neked nem tömegnövelés kell, hanem pszichológus. Ocsmány betegség az anorexia. Ugye tudod hogy kórosan sovány vagy, és a 49 kiló is kevés lenne?
2020. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a pszichológusoddal!
2020. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az meg hogy ilyen mértékben a kilóid körül forog az életed, megint nem egészséges dolog.
2020. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

De miért nem mozoghatsz?

Nem azt mondom, hogy rögtön 1 órás kemény edzéseket nyomj, de azért egy kis kocogas vagy nagyon laza edzés miért nem megengedett?

2020. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert nyilvánvalóan anorexiás, és addig hajszolná magát amíg kórházba nem jut.
2020. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5 de ha edzővel csinálja?

Ő úgyis tudja, hogy mennyit mozoghat az elején, ami nyilván nagyon minimális (de ehhez persze tényleg szakképzett edző kell, aki ért hozza)

És valószínűleg ő egy étrendet is össze tud rakni

2020. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért az orvos jobban tudja.
2020. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hiába tudja jobban elvileg az orvos, ha a kérdező egyszerűen az aggódás miatt (hogy a hízni fog, ami a hasára megy és az neki nem tetszik) ugyanúgy nem fog enni

Akkor már több értelme lenne ha legalabb annyit mozogna (felügyelet mellett), hogy “megnyugodjon a lelke” és akkor elkezdene normálisan enni, aztán a kilók is visszamennenek

2020. febr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne több értelme? Nem az edző dolga egy mentálisan labilis embert felügyelni, kezelni. És mi lesz ha éppen nem őrzi? Ugyanúgy szembe fog menni a saját érdekével.
2020. febr. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!