Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tapasztalatok időszakos böjtről?

Tapasztalatok időszakos böjtről?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször szembejön velem, hogy milyen hatásos a 16:8as időszakos böjt a nagyétvágyúaknak és a fogynivágyóknak.

Utána nézegettem, mert felmerült bennem pár kérdés ezzel kapcsolatban, de konkrét válaszokat nem sikerült találnom az interneten ezért is érdekelne olyané, aki jártasabb, tapasztaltabb benne.

Első ilyen kérdésem, hogy mennyire megy ez szembe azzal, hogy a "reggeli a nap legfontosabb étkezése, ami serkenti az agyat és beindítja az anyagcserét". Mivel sajnos nincs lehetőségem reggel 6ra elmenni konditerembe leedzeni, így közveleten suli után 3,4 órára marad. És ugyebár az edzést megelőző és követő étkezést is kényesebbnek mondják, mivel ha nem eszünk előtte, akkor edzést folyamán nemhogy kevesebb energiánk lesz, de izmot is veszíthetünk, továbbá az edzést követő 30 percben elengedhetetlen a lassan felszívódó ch és fehérje pótlása, fogyasztása. Szóval a reggeli és a délutáni sport nem fér bele a 8 órás periódusba sehogy.

Mégha akkor a reggeliről le is mondanék és olyan délután 1 és este 9 közé helyezném az evési időm, egyik oldal azt írta, hogy sporolást a böntölési idő közepére érdemes helyezni.

Ezt sem teljesen értem, mivel akkor ugyan ott kötünk ki, hogy megint csak nem fogyasztottunk semmit edzés előtt, amiből energiát nyerhettünk volna..

Szóval nagyon nem értem, hogy hogy lehetne ezt helyesen csinálni.

Remélem érthetően fogalmaztam, mi nem fér nekem meg ezzel kapcsolatban és tud valaki segíteni.

Előre is köszönöm a válaszokat, (tapasztalatokat)! :)



2020. febr. 23. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
5%

Semmi értelme nincs az időszakos böjtnek csak saját magad sanyargatod vele.


Kedvező hatása leginkább az akaratgyenge embereknél van, mert úgy fixen megvan adva az időpont amikor nem ehet. Ezért szeretik sokan például a 30 napos diétákat is, mert akkor ott csak 30 napig kell "szenvedni". Ezt sokaknak könnyebb betartani, mint az egészséges kiegyensúlyozott táplálkozást. :D

2020. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha feltétlenül ki szeretnéd próbálni, akkor azt javasolnám, hogy ne éhesen menj edzeni, főleg ne kezdetben, mert le leszel gyengülve. Szerintem jó lenne, ha 1 órakor ebédelnél és 3 körül edzenél, utána pedig megint ehetsz.

Az időszakos böjtnek az lenne a lényege, hogy a nap nagy részében alacsony marad az inzulinszint, így jobban be tud indulni a fogyás. Viszont nem mindenkinek ajánlott ez a módszer, pl. cukorbetegeknek, IR-eseknek, tiniknek nem javasolt. Másrészről az IF nem ellensúlyozza a rossz táplálkozási szokásokat, sokak szerint ilyenkor is fontos a kalóriadeficit (bár lehet, hogy így könnyebb tartani, ki kell tapasztalni), a makrók szintén fontosak (pl. megfelelő fehérjebevitel). Tehát tévedés azt gondolni, hogy ha időszakos böjtölsz, akkor annyit és azt ehetsz, amit és amennyit akarsz.

2020. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, csatlakoztam facebookon az IF csoportjához, ott tájékozódom tovább! :)
2020. febr. 24. 19:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1.-es nyugodtan olvasgass.


[link]

2020. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég hallottam erről a böjtről, és megvilágosodtam tőle. Ugyanis én, aki sose diétáztam a 40 évem alatt (na jó, kétszer, de ez elenyésző azokhoz képest, akik tinikoruk óta diétáznak a fogyás miatt), mindig is reggelizés nélkül éreztem jól magam. Kávé 10-11-ig, utána már kívántam enni. Csak a terhességeim alatt reggeliztem normálisan. Amúgy nagyon sokat eszem, többet, mint egy férfi, és sose híztam el, csak a szülés utáni 1-2 év volt a gázos. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy most rájöttem, ez a böjt hú de jó, de valószínűleg emiatt az elmélet miatt nem híztam el, mert amennyit és amiket eszem, lehetnék 90 kiló is a 158 centimhez, de csak 60 körül szoktam mozogni, na jó, most, hogy szoptatom még a kislányom, 67 vagyok. Szóval a kérdésedre a válasz, szerintem valamennyire működik a dolog, nyilván az egyes válaszoló szerinti akaratgyenge embereknek, de kérdem én, mi értelme van az állandó egészségesen táplálkozásnak, ha az ember nem engedheti meg magának közben azt, hogy egyen egy finom szelet tortát (nem a mindentől mentesre gondolok), vagy ha meg is eszi, mardossa a bűntudat.
2020. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eszel, annak a kajának rengeteg folyamaton keresztül kell mennie, mire energia lesz belőle... az egy hatalmas hülyeség, hogy reggel eszel pl zabot, aztán elmész edzeni, es akkor az a zab adja az energiat... annak a zabnak meg hosszú órákig parkolnia kell a gyomorban mielőtt egyáltalán továbbengedi a bélbe...

Az is hülyeség, hogy izmot veszítesz... nepszerű babona ez testépítő körökben, de kb semmi tudományos alapja nincs... nagy bajnak kell ahhoz lenni, hogy a szervezet elkezdjen izmot bontani...


Ha a vercukrod csökken, akkor a májad meg mindig raktároz atlagosan 400kcal glükogént...

Ha ez nem lenne elég, akkor a zsírsejtek lipolíziséből nyert szabad zsírsavakbol és glicerinből is tud a szervezeted glükóztnyerni, na meg keton testeket... bőven van energia teljesen szükségtelen izmot bontani... ez tipikusan az egyik hülye elkezdte és a többi azóta is folytatja... senki nem tudja megmagyarázni, mitől bontódna az izmod, de habzó pofával kántálja mindegyik...

En 20:4 időszakos böjtölök már 7éve, kezdetben a harcosok étrendjével kezdtem, de őszintén a tököm kivolt a napolközbeni zöldség rágcsálással így elhagytam, igy pusztan a 3 fő etkezést zsúfolom össze 4 órába... van amikor csak 2be... csak es kizarólag 16-20ora között eszem, akkor viszem be a teljes napi kcal mennyiséget.

Egyéb időben csak es kizarólag vízet iszom.

Így szalkásítok, nevetségesen könnyen, de ugyan ezzel a módszerrel tömegelek is, minden gond nelkül, ugyanis imádok zabálni.

Reggel edzem, hetfőn, szerdán, pénteken súlyzós edzés, kedden és szombaton pedig bringa vagy futás.

Réges régen negatívba lenne az izomzatom, ha úgy fogyna az izom, ahogy azt itt egyesek állítjak...

2020. jún. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6. Mennyi tzs%-ra sikerült lemenned?
2020. jún. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, és soha nem is erdekelt, tükör a lenyeg, meg a közerzetem, nem pedig százalekok.

Egyebként asztalos vagyok, szóval egesz nap szüksegem van az erőmre.

2020. jún. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!