Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evési kényszer viraminhiány...

Evési kényszer viraminhiány miatt?

Figyelt kérdés

Vitaminhiány miatt kialakulhat evési kényszer/falásroham.

Sokszor, amikor eszem, úgy érzem, hogy még mindig nem kapta meg a szervezetem azt, amire szüksége van, hiába vagyok tele, valami hiányzik és emiatt össze eszek mindenből egy kicsit, amit találok.

Ez nagyon zavaró, főleg, hogy elkezdtem hízni tőle és az ezzel járó nyugtalanság is az idegeimre megy rá.

Arra gondoltam, hogy talán valami vitamin hiányzik a szervezetemből, és ezért kényszerít rá arra az agyam, hogy mindenben azt keressem.

Valamilyen vitaminos étrendkiegészítő megoldhatná ezt a problémát? Ha minden táoanyagból megfelelőt kapna a szervezetem, akkor valószínű, hogy nem kívánnám már a fölösleges kaját?



2020. febr. 24. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez csak valamiféle kényszer vagy nem tudom. Érdemes lenne valaki ilyennel foglalkozót felkeresni.
2020. febr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet biologiai oka, erre van már sokféle bogyo, ami szinten tartja a vercukor szintedet. Érdemes lenne a háziorvosoddal beszélni és kérni egy vérképet.


Masik oka lehet lelki eredetű, próbáld átgondolni, van e az életedben más (érzelmi) hiány, amit az evéssel próbálsz potolni.

2020. febr. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megoldja, mindenesetre bajod nem lesz egy kis vitamintól (nem megadózisokra gondolok).

Én azt is olvastam, hogy ha túl kevés a fehérje abban, amit egész nap eszel, az is okozhat ilyet. De sokféle oka lehet, ezt nehéz így kívülállóként megtippelni.

2020. febr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!