Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg mérgezőek a teljes...

Tényleg mérgezőek a teljes kiőrlésű pékáruk?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről a cikkről?

[link]


Nem egy névtelen ember írta, van egy csomó videója is.


És ha rákeresek a googlén, egy csomó ilyen témájú cikk feljön.


Most akkor honnan lehet tudni mi az igazság? :(



2020. febr. 24. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Miután nem pusztulnak tömegesen az ilyet fogyasztó emberek, szerintem nem mérgezőek.
2020. febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok minden mérgező többek közt a levegő meg a víz is. Én már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel. Ha ezen agyalok, maga a stressz is mérgező. Tehát inkább fogyasztom ami finom és nem érdekel.
2020. febr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hallgass a józan eszedre. Ez hülyeség.
2020. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Igen, Kínában ilyen pékárúkkal végzik ki a halálraítélteket. Ki van kötözve az ipse, két börtönőr meg tuszkolja bele a magvas zsömlét.

Hülyeségnek tartod ezt a választ? Mert én is a kérdést.

2020. febr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Na ja, ilyen cikkeket mindenről és az ellenkezőjéről is lehet találni...
2020. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Az igazság, hogy ezt el lehet adni drágábban, mert ki van kiáltva egészségesnek. A többit a fene tudja. Ez így megy már réges rég, ami ma egészséges holnap már nem jó.
2020. febr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Kb. annyira, mint amennyire rákkeltő a házi kolbász.
2020. febr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%

Az igaz, hogy a búzaszem tartalmaz az egészségre ártalmas anyagokat. Ahogy egy csomó más élelmiszer is, az egyik legismertebb például a paradicsom, krumpli, spenót, de a hüvelyesekben is van ez-az. A halakban meg ugye a higany... Ráadásul szinte mindenben lehet kis mennyiségű növényvédőszer-maradvány stb stb.


Ha mindent kizársz, ami esetleg ártalmas dolgot tartalmazhat, úgy pedig nagyon egyoldalú lesz a táplálkozásod, és akkor meg az a baj.


A megoldás kulcsa az, hogy a mennyiség teszi a mérget. Lényegében minden anyag mérgező, ha eleget fogyasztasz belőle. Ez még a vízre vagy az oxigénre is igaz. Minden anyagnál azt kell figyelembe venni, hogy mi az egészségügyi határérték.


Persze nyilván nem tudsz mindent nyomon követni, de ha változatosan táplálkozol, akkor nagy baj nem lesz. Persze ha valamiről kiderül, hogy épp fertőzött, akkor vidd vissza a boltba. Meg lehetőleg ne igyál ólmos mázas bögréből, ha elérhető az ólommentes változat is.


Mindenesetre a helyedben én nem ennek a fickónak az írásaira építenék, volt egy két orbitális baromság a cikkében. Kicsit úgy tűnt, hogy a nagyját egy idegen nyelvű cikkből fordíthatta, csak pontatlanul, de így hamis vagy félinformáció lett. Fontos még tudni, hogy az uniós élelmiszer-biztonság sokkal erősebb, mint az USA-beli, szigorúbbak a szabályok, tehát az USA-beli szerzők által írt cikkek gyakran olyan problémákkal foglalkoznak, ami itt nem merül föl (tipikus: transzzsír a margarinban). Aztán jön valaki, és lefordítja, utánanézés néklül...

2020. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elso:ha elolvastad a cikket ott sem az van benne hogy halálos méreg ami azonnal hát, hanem hogy sok problemat okoz az emberi szervezetben!


Utolso: köszönöm a választ, ment a zöld kéz :)

2020. febr. 24. 21:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem van benne igazság, még ha kicsit túloz is. Szerencsére engem nem érint, mert gluténérzékenység miatt eleve nem eszek kenyeret, tésztát...
2020. febr. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!