Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kevés zöldséget, gyümölcsöt...

Kevés zöldséget, gyümölcsöt fogyasztok. ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik tanárom azt mondta órán, hogy ha az ember kevés zöldséget, gyümölcsöt fogyaszt,annálkialakulhatnak komoly gondok is, mint pl végbélrák.

Én elég kevés zöldséget és gyümölcsöt fogyasztok. És nem azért mert les*arom, hogy ezek szülségesek, hanem azért mert egyszerűen nem szeretem az ízűket. Ezen szeretnék változtatni. Hogy kéne elkezdenem? Hogy tudnám megszeretni az ízüket?

Valamint az is érdekelne hogy a főtt vagy esetleg sült zöldségek is számítanak e tápanyag forrásként vagy azok elvesztik "hatásukat"?

Trollokat nem kérek. Köszönöm szépen.


2020. febr. 29. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
A sült is számít! Próbáld ki a piros krumplit, szerintem szeretni fogod. Meg egy csomó mást is próbálgass végig. (Mire mindenen végigmész, máris ettél egy csomó zöldséget. ;-) ) Tényleg nem mind annyira "zöldségízű".
2020. febr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Főtt-sült zöldségeben a vitaminok jó része lebomlik. Grillezettet, amit kevesebb hőhatás ér, próbáltál már? Amúgy rengeteg féle zöldség-gyümölcs van, képtelenség hogy egyet se szeretsz.
2020. febr. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
A barátkozást az ízekkel meg javaslom kezd olyan szendvicsekkel, amiben van zöldség, meg a kedvenc húsféléd. A gyümölcsökkel barátkozhatsz esetleg gyümölcssalátákkal, gyümölcsös sütikkel, esetleg gyümölcsös palacsintákkal.
2020. febr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Vagy a tanárod idióta, vagy ez már az új NAT. Néhány ezer éve az ember nem él nyers zöldségen, és még nem halt ki. A troll te vagy, ez egy kamu kérdés!
2020. febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, akkor nézz már utána orvosi oldalakon , nyilván mind ugyanolyan "hülye" mint a tanár, hogy egy csomó cikk van a zöldségfogyasztás rákmegelőző hatásáról, és az elsődleges amit odaírnak hogy csökkenthető az esélye, az a végbél, vastagbélrák.
2020. febr. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 nem, ez nem egy kamu kérdés. Vendéglátáson végzett a tanárom, nem idióta. Előzöknek:Igen, vannak amiket megeszek, pl:Krumpli,bab,borsó,kukorica,gyümölcsök közül:banán alma. És még nem próblátam a grillezett zöldségeket.

És köszönöm szépen a válaszokat! :)

2020. febr. 29. 16:59
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon finomak szoktak leni a grillezett zöldségek, én először brassóiba keverve találkoztam velük. Paprika, lilahagyma volt benne pluszban. Nagyon ízletes változat, és nem is kell hogy túl sok legyen benne. Ennek meg alapból sült krumpli a jó része, amivel ezek szerint nincs gondod :)
2020. febr. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom a gombával hogy állsz, annak a sonkával, sajttal töltött verziója nagyon jó, de bolognaiba is jó kiegészítő (a főtt paradicsomnak megint csak rákmegelőző tulajdonságokat tulajdonítanak). A gyros pitában nálunk még olyannak is kedvenc, aki egyébként nem eszi a zöldséget, de a savanyúságokat sem, pedig ebben is van saláta.
2020. febr. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
[link] Itt egy cikk a főtt paradicsommal kapcsolatban.
2020. febr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. febr. 29. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!