Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha IR mellett 160 g-ot eszem...

Ha IR mellett 160 g-ot eszem ugyan, de nem a diéta szerint, akkor is hatásos?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ugyanúgy 160gramm CH-t eszek, de nem a 160 g diéta szerint elosztva étkezésekre, gyors-lassú ch-ra,emellett kb 1400 kcal/nap.

Ilyen esetben menne a hasam a Merckformintól (ugyanúgy, mintha nem tartom a diétát és eszek összevissza)?

Az eredményeim javulnának?


2020. febr. 29. 18:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Sportolok heti 2-3x 1 órát, spinning /cross.
2020. febr. 29. 18:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha tejet fogyasztok, főként mandulatej szokott lenni.
2020. febr. 29. 18:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Így semmi értelme nem lenne. A 160 gr diétának nem a 160 gr a legfontosabb eleme. Van, aki 180-200 gr-osat "kap" a dietetikustól. Az, hogy napi 5-6* eszel és kerülöd a gyors CH-t sokkal fontosabb.
2020. febr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő, próbàld ki. Nem mindenkinek jó ugyanaz.

Nekem IR- el, 1400-1500 kalóriàs 160 ch diéta mindent betartva, gyógyszert szedve( meforal) sem működött. Nem fogytam semmit, mellette a bogyótól hànyinger, hasmenés. Nem tudott hozzàszokni a szervezetem hónapok alatt sem, nem múltak el a mellékhatàsok.

Abbahagytam a diétàt és a gyógyszert is mert csak szenvedtem.

Azóta 80-85g ch- n vagyok sok fehérjével, zsírral. Nekem ez vàlt be. Ledobtam 40 kg-t. Még folyamatban van a fogyàs. Semmilyen gyógyszert nem szedek, csak étrendkiegészítőket: vitaminokat, kollagént. Sokkal jobban vagyok.

Sok sikert kívànok az életmódvàltàshoz!

2020. febr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ákos13 ***** válasza:

A 160 grammos diéta idejétmúlt, nem igazán hatékony. Ha IR-es vagy, a legjobb, ha ezt a 160-at még legalább megfelezed, de az se baj, ha negyedeled. A ketogén diéta igen hatásos mind a fogyás, mind az inzulinrezisztencia kezelésének tekintetében.

Talán a mennyiségnél is fontosabb a szénhidrátok minősége. Nem fér bele kristálycukrot fogyasztani, helyette a legjobb az eritrit és a stevia, mert azokat nem kell beleszámolni a nettó szénhidrátmennyiségbe egyáltalán.

Finomított szénhidrátot egyáltalán ne fogyassz, a fehér lisztet is felejtsd el.

Teljes kiőrlésűből is csak olyat vegyél, ami 100%-ban az, mert a legtöbb ilyen termékben keverik a sima búzaliszttel, ráadásul úgy, hogy annak nagyobb a mennyisége.

De az se baj, ha nem fogyasztasz gabonaféléket egyáltalán, mert sok szénhidrát van bennük. A kevés szénhidrát, amit beviszel, legyen zöldségből, diófélékből és kevés, mértékkel fogyasztott gyümölcsből.

A rendszeres testmozgás is nagyon fontos.

2020. márc. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!