Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étrend krónikus fáradtság,...

Étrend krónikus fáradtság, kiszáradtság ellen?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve folyamatosan ki vagyok száradva. Reggel kicserepesedett szájjal ébredek, mintha másnapos lennék és azonnal innom kell. Folyton ki van száradva a szám és álltalában kb. 15percenként kell innom, különben nincs jóformán nyálam. A bőröm is állandóan kenegetem, különösen az újjbegyeim. Folyton fáradt vagyok, megterhelnek a legapróbb hétköznapi dolgok is, és simán elalszom 9-11 órát. Ha nem tudom kialudni magam az egész napomnak kampó. Az arcom mindig hulla sápadt.Vitaminokat szedek, azoktól kicsit jobb, meg most ráálltam a zöldégekre és egy kis tornázásra is, de ez még mindig édeskevés egy életképes emberhez képest. Tuti, hogy nem teljesen okés velem minden és ez nagyon hátráltat a hétköznapi életben. Orvosnál voltam, vérvételre elküldtek. Semmit nem találtak,minden értékem rendben. Mióta vasat szedek vérszegény se vagyok állítólag.

Úgyhogy szeretnék valami energia dúsító, regeneráló étrendet/életmódot kialakítani magamnak. Ebben szeretnék ötleteket, segítséget kérni.

(Igen, lelki eredetű lehet, problémáim vannak, de azok maholnap nem fognak megoldódni)

18/L



2020. márc. 1. 02:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigyvizsgálaton voltál már ? Nem sima TSH,hanem t3 és t4 + antitpo . Nekem normál TSH-val az összes többi eredményem rossz lett ,kiderült,hogy alulműködik a pajzsmirigyem ,ugyanez a brutális fáradtság,száraz bőr,száraz száj bármennyit ittam
2020. márc. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ilyenen azthiszem még nem voltam. Csak elmegyek a háziorvosomhoz és kérek beutalót?
2020. márc. 1. 03:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nyakcsigolyak rendbetetele utan szuntek meg a pajzmirigy problemaim gyogyszerek nelkul. Csak spirulinat javasoltak kiegeszitonek.
2020. márc. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom (és amikor én csináltattam magamnál, akkor úgy volt) hogy TSH-n kívül a többi vizsgálat fizetős, vagy (akkor ingyenes) ha endokrinológus írja fel. Én T3, T4, Reverz T3 amit nézettem, de annyira nem értek hozzá.

Éjszakánként nincsenek légzéskimaradásaid, vagy hirtelen horkantások? Ez alvási apnoé jelenlétére utal, ami napközbeni fáradtságot és reggel szájszárazságot okozhat. Kérdezz meg valakit, aki éjjel hallhatja ahogy alszol. Van mobiltelefonos alkalmazás is, ami a mikrofonon felvett hangok alapján megpróbálja meghatározni az éjjeli alvást ilyen szempontból (én még nem próbáltam csak tudom hogy van).

Óránként igyál 1-2 dl vizet, csak lefekvés előtt 3 órával már ne, hátha segít.

2020. márc. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is pajzsmirigyre tippelek. Esetleg érdemes lenne azt is megnézetni (akár magánlaborban), nincs-e gluténérzékenységed, a kettő összefügghet (a vashiánnyal is). Ha ezek megvannak, írd meg, mik lettek az eredmények, az étrenddel kapcsolatban tudnék segíteni.
2020. márc. 1. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Alvásvizsgálatra is elmehetsz, háziorvostól kell beutaló, monitoroznak mindent alvás közben.
2020. márc. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!