Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 2 és fél liter vízet...

Napi 2 és fél liter vízet iszom és és kb 30 percenként vécéznem kell. Ez mindig így lesz?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok 178cm magas 65kg férfi, és a víz kalkulátor azt írta ki, hogy napi 2 és fél liter vízet kell innom. Óránként 200 ml.

De nagyon sűrűn kell vécéznem ez mindig így lesz vagy majd meg szokja a szervezetem és kevessebbet kellesz vécézni?



2020. márc. 4. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
MEgszokja
2020. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Akkor igyál ha szomjas vagy .A szervezeted jelzi mennyire van szűksége .A túlzás is ártalmas .Ki készit más szerveket,de még a szívet is .
2020. márc. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Érdekes amióta napi 2 és fél liter vízet iszom én másképp érzékelem magam, nem vagyok fáradt a szív verésem is normálisabb mert egy pánikrom utáni szorongásaim vannak és mindig gyorsan ver a szívem ,most már helyreállt a szív verésem.

Meg amúgy is rengeteg orvos mondja ,hogy az átlag az 2 és fél liter naponta. :))

2020. márc. 4. 19:17
 4/14 anonim ***** válasza:

A 2-es jó száz évvel ezelötti állásponton van.

A napi 2-3 liter normális mennyiség, problémás az 5-6 liternél több lenne, de az sem azért, mert bármelyik szervnek ártana, hanem mert sóhiányos állapotot okoz.

A veséknek éppen az a megterhelö, ha nem visz be valaki elegendö folyadékot, és sajnálatos módon igen sok esetben - föleg kicsit idösebbek esetében - nem éreznek szomjúságot az emberek.

2020. márc. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Többen írták, hogy idövel megszokja a szervezeted.
2020. márc. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, 168 cm és 52kg. Másfél litert szoktam egy nap inni de kb. 10 percenként kell pisilni járni, nagyon idegesítő, főleg munka közben, de otthon se tudok filmet úgy végig nézni, hogy 2x ne menjek a mosdóban. Nekem nem szokta meg a szervezetem.
2020. márc. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6

Én böngésztem még egy kicsit és olvastam ,hogy kb 3 hét kell mig megszokja a szervezet ,hogy ennyi folyadékot iszol egy nap.

Amúgy én munkába nem szoktam inni csak minimálisat.

Munka után pedig bepótolom a lemaradást.

2020. márc. 5. 17:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Hiába töröltetted, akkor is túl sokat iszol. Megy ki a felesleg.
2020. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 Hát érdekes, én nem szoktam meg, de lehet teszek majd megint egy próbát.
2020. márc. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

73%-os: lehet, hogy valami egyéb gondod is van, és azért kel tudod hosszabb ideig tartani a vizeletet, megérné megnézetni.

Nekem addig volt ilyen gondom, amíg egy nagyjából tünetmentes, krónikus hólyaggyulladást nem fedeztek fel. Miután ezt rendezték, azóta nincs semmi problémám a napi több liter vízzel.

2020. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!