Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet valami problémám?

Lehet valami problémám?

Figyelt kérdés

Szép napot! Annyi kérdésem lenne, hogy nem ettem/ittam egésznap, lehet valami bajom? Milyen tünetek érhetnek?


Ittam körülbelül 2 pohár vizet de nagyon eröltetve, mert egyszerűen nem tudok inni se enni se, mert tegnap nagyon erős hányingerem van ami most is tart az antidepresszánstól.


Esetleg hányás lesz a tünetek között vagy csak ezaz elesettség és hányinger érzés? :/



2020. márc. 4. 16:53
1 2
 1/17 alletta ***** válasza:
100%

dehidratáltság, fejfájás, szédülés, ájulás érzés, remegés, általános rosszullét érzése.

vizet kortyokban minél többet igyál. kaja hiányát jobban bírja a szervezet, mint a víz/folyadék hiányát.

azt nem tudhatom, hogy fogsz-e hányni..

2020. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Visszatérve, ha iszok is rossz a közérzetem, folyamatosan gázosodom is és hányinger is elkap a rossz közérzettel együtt... Szimplán semmit nem kívánok, tegnap úgy voltam a gyógyszertől, hogy ha megmozdulok vagy iszok egy korty vizet is én össze okádom magamat, szóval tegnap este 7-8-tól nem is iszok és úgy is hányingerem volt, hogy vettem be B6-t.
2020. márc. 4. 16:59
 3/17 alletta ***** válasza:

mióta szeded azt a gyógyszert? vissza kellene menni a dokihoz, aki felírta, hogy nem bírod szedni, vagy legalább telefonon beszélni vele.

én abbahagynám a szedését, míg nem tisztázom az orvossal, hogy csak átmeneti állapot ez a rosszullét, és hogy valóban ettől a gyógyszertől vagy-e rosszul.

2020. márc. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát január 9-én voltunk pszichiátrián.

Sajnos pszichésen beteg vagyok, legalább 4 betegség.

Pánikbetegség, kényszerbetegség, szorongásos depresszió (valószínűleg hipochondria).


És szedtem a gyógyszert 2 napig és rosszul voltam tőle mert nem volt megszokva a szervezetemnek és ment a hasam, zsibbadtam tőle... Abba hagytam mert paráztam és utána most kezdtem el szedni vasárnap... Úgy, hogy megint vasárnap 1 felet, hétfőn 1 felet, szerdán 1 felet.


És tegnap lettem nagyon rosszul meg eddig is voltak hányingeres tüneteim. Azt mondta pszichiáter nem rég telefonon, hogy azért mert egyszer elkezdtem, abba hagytam, most megint elkezdtem. :(

2020. márc. 4. 17:23
 5/17 A kérdező kommentje:
És ezek a mellékhatások a gyógyszer normális tényezői, mert nincs megszokva a szervezetemnek.
2020. márc. 4. 17:24
 6/17 alletta ***** válasza:
Kb. 3-4 hét, hogy megszokd a gyógyszert. Folyamatosan kellene szedned a felírt dózisban. Sajnos türelemjáték, hogy beválik-e.
2020. márc. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az a baj folyamatosan erosebb a hanyinger es nem tudok se enni se inni... tegnap nem vettem be... ma se merem bevenni...
2020. márc. 5. 06:21
 8/17 alletta ***** válasza:
ez valami pszichiátriai gyógyszer?
2020. márc. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 alletta ***** válasza:
írhatsz privátban is, ha nem szeretnéd nyilvánosan kitárgyalni.
2020. márc. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Antidepresszáns.

Sertralin Zentiva 100mg.


Tegnap nem vettem be, ma se fogom...

Felek, hogy hanyni fogok tegnap elott este 7-tol hanyingerem van... Enni nem tudok, inni is csak kenyszerbol.


(A tunetek enyhulnek a kezelest folytatva elvileg...) de egyszeruen nem tudok ezen elni? Mit tegyek?... Nem hanytam se semmi, de felek, hogy fogok sokszor mar sirok, hogy ez van velem... A gyogyszertol... Es, hogy hany nap mire kimegy belolem ez a rossz tunet... Mert egyszeruen rossz...

2020. márc. 5. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!