Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Minden evés után bűntudatom...

Minden evés után bűntudatom van, miért?

Figyelt kérdés

21/F


189 cm, 74 kg.


Szeretnék fogyni. Minden evés valamikor ivás után is bűntudatom van. A célom kb 65 kg körül lenne. Nemhogy édességet de cukros tartalmú italokat és ételeket sem eszek. Egyedül ha csirkehúst eszem attól nincsen bűntudatom de minden mástól igen. Naponta nagyjából 1500 kcal-t sem éri el a napi bevitelem. Kiskoromban kövér voltam és állandóan gúnyoltak és kinevettek miatta. Ha a tükörbe nézek a mai napig ugyan azt a 14 éves fiút látom aki ne is menjen emberek közé. Ennek köszönhetően 12 éves korom óta sehol nem jártam és csak a szobámban vagyok. Takargatom magamat ahogyan csak tudom minden módszerrel. Ha a városban sétálok akkor nyugtalan és feszült vagyok amiért rám néznek az emberek és rögtön arra gondolok, hogy biztosan visszataszító a külsőm és magukban jót nevetnek rajtam. Ezért legtöbbször csak késő este sétálok. A tükörben már látszanak a bordáim is és mindenki állandóan azt mondja nekem, hogy nagyon sokat fogytam de én semmit nem veszek észre rajta. Ha ünnepekkor ettem egy kis süteményt az első dolgom az volt,hogy szándékosan kihánytam.



2020. márc. 4. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Étkezési és testkép zavarod van ahogy olvasom...szerintem!

Fordulj orvoshoz!

A te magasságoddal ez a súly még talán kevés is.

2020. márc. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Fiúk körében is előfordul az anorexia, bulimia és testképzavar. Amint a mellékelt ábra mutatja. A normális alsó régiójában van a bmi-d, semmiképp nem kéne már fogynod. Keress fel egy pszichológust! A sote magatartástudományi intézetében foglalkoznak evészavarral, vagy bármilyen akár ingyenes rendelésre vagy családsegítő központba mehetsz segítségért.
2020. márc. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert éhezteted a szervezetedet és emiatt az agyad már nem képes normálisan működni.
2020. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Neked valószínű testképzavarod van(anorexia nervosa, bulímia), ha nem tudod mi az, ajánlom, hogy olvass róla az interneten. Ez egy mentális betegség. Szerintem mindenképpen fordulj háziorvoshoz, vagy pszihológushoz. Ha jóban vagy a szüleiddel, akkor mondd meg nekik ezt az egeszet. Ne félj, mindig van kiút!!!! Sok szerencsét!
2020. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!