Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR es diétában mennyire...

IR es diétában mennyire helytálló a burgonya?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy imádom a krumplit, minden formában. Lgszívesebben minden nap azt ennék.. persze tudom hogy nem lehet. Ez az egy kehéjem van. Legjobban a sültkrumplit szeretem és a krumplipürét.

Az édesburgonya alternatíva annyira nem jött be!

Abszolút el kell hagyjam vagy valahogy be tudnám illeszteni az étrendbe?



2020. márc. 7. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdéshez írt válaszomat idemásolom mert nem értem, hogy hogyan lett a burgonya letiltva, és ezzel párhuzamosan "elfogadott helyettesítő" az édesburgonya:


"Szinte ugyanaz a kettő(az édes, és a nem édesburgonya).


58-60 GI Mindkettő


Ugyanúgy 80-90 kalória/100g körül van mindkettő.


Az egyetlen eltérés, hogy az édesburgonyában az A vitamin a több, a simában a C, és a B6"


160g-s Ch diétád van gondolom, aminek nagy része ráadásul alacsony felszívódású

Elég nehezen illeszthető be, és elég sok mindent "kilök" a helyéről (de ez minden diétában így van, hogy:

a gyors felszívódású szénhidrátoknál a "melyik karomat vágjam le" lehetőségek vannak,

a lassú felszívódásúaknál a "kb még meg tudom csinálni elég változatosra"

A fehérjéknél pedig a " most már találnom kéne valami olyat, amit az elmúlt hetekben nem ettem "

2020. márc. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem dietetikus azt mondta , hogy alkalmankênt fogyasztható, de azért ne legyen mindennapos. Én havi kétszer szoktam enni. Sima krumplit, és édesburgonyàt is. IR- es vagyok, 80-85g/ nap ch bevitellel, eddig 40 kg- t fogytam.
2020. márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én néha fogyasztom. Úgy készítem el, hogy jó zsíros legyen és eszem mellé fehérjét és sok rostot, ezzel is lassítva a felszívódását.

Az is segít, ha edzős napokon fogyasztod, olyankor amúgy is kell az extra szénhidrát. Nem kell róla teljesen lemondanod. :)

2020. márc. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!