Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti, akik életmódot váltottatok...

Ti, akik életmódot váltottatok, vagy keményen fogyóztok, hogy oldjátok meg vendégségben az evést?

Figyelt kérdés

Bunkóság nem enni vendégségben, főleg ha mindeki eszik, te meg csak az üres tányért nézed. Tegnap voltam a párom mamájánál először, aki ebéddel várt minket, nem mondhattam hogy én ilyet nem eszek kösz..

Múltkor a munka helyen az egyik kolléga hozott be kaját a szülinapja alkalmábol, mindeki együtt evett abból amit hozott, kellemetlen lett volna ha csak én nem eszek belőle.



2020. márc. 10. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogyozasnak semmi ertelme. Eletmodvaltas kell a tartos eredmenyhez.

Keveset kell szedni a kajabol es lassan enni. Ennyike.

2020. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy semmi értelme, nemis fogyózom, hanem életmódot váltottam. Nemis ez a lényeg most
2020. márc. 10. 11:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Zabálok össze-vissza, majd utána letekerem szobakerékpáron. Amúgy is jót tesz néha egy kis csalónap hogy a szervezeted ne menjen át vészüzemmódba.
2020. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alapból mindig betartom a helyes étrendet, így ha néha-néha becsúszik 1-1 kihágás nem csinálok ügyet belőle.
2020. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én eszek, de nem sokat, illetve ha van lehetőség, olyan ételt választok, ami az én étrendembe jobban passzol. Kevesebb hagyományos köret, több saláta, ilyesmik. A sütiket max. megkóstolom (1-2 db), de olyan is volt, hogy nem ettem. Van pár ismerősöm, aki sosem eszik süteményt (nem azért, mert fogyóznak, hanem mert nem szeretik), senki se csinál belőle problémát. Az cikibb, ha semmit sem eszel.
2020. márc. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eddig volt olyan ami ilyen esetben jobban befért az én életmódomba, pl zöldségköret, s valami kevésbé ( ràntott hal) . Végül Ezt a kettőt zöldbab+ ràntott hal) kombinàltam rizs+ ràntott hal helyett. 1 fokkal jobb. Kb egész nap ott voltunk, muszàj volt valamit magamhoz venni. Cukros fehérlisztes bejglit pl màr nem ettem. Jobb helyeken pl tekintettel vannak arra ha valaki valamilyen formàban oda kell figyeljen az étrendjére. Nekem pl ch intoleranciàm van, én a betegségem miatt eszem úgy ahogy. Van aki cukorbeteg, vega , gluténérzékeny , laktózérzékeny stb

Bàr igazàból a zöldséget is a férjemnek köszönhetem mert az édesanyjànàl voltunk, kérdezte hogy mit főzzön mert koràbban a pàrom jól elpletykàlta hogy étrendet vàltottam. Nàluk nem divat a zöldségköret fogyasztàs, max krumpli, amúgy csak a tömény szénhidràtgazdag köretek ( rizs, fehérlisztes tészta) amiket én nagy ívben kerülök.

Nekem megvan a magam sajàt étrendi rendszere. Alkalomszerűen megyünk csak így vendégségbe, ezért végülis nem tragédia az sem, ha olyan helyre megyünk ahol nem lehet kérni a külön köretet példàul. Nem örülök neki, de ritka, szóval nem dől össze a vilàg ha ilyen van. Ilyenkor azt eszem ami van, csak keveset, és cukrosat semmiképp. Pl a fenti eset szenteste volt, de adott esetben , mondjuk a férjem szülinapjàn én sem hagyok ki egy kis szelet tortàt, de nem viszem túlzàsba mert nagyon felnyomja az inzulinszintem, ami nàlam nem szerencsés mert nem egészséges mértékben történik meg.

Hogy bunkósàg e nem enni tàrsasàgban? Pont nem érdekel de Szerintem egyébként sem az. De az egészségem fontosabb, mint hogy kedvességből toljam magamba a kajàt majd ezzel kàrt okozzak magamnak. Könnyű annak osztani az észt, hogy mekkora bunkósàg, akinek erre nem kell odafigyelnie. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.

2020. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

szia én nagyon egyszerűen oldom meg

alapbol a fogyáshoz 2000-2200 kcal eszek

ha hétvégén lesz valami akkor szigorubb leszek magammal és napi csak 1600-1800kcal fogyasztok.

így hétvégén nyugodtan ehetek és még kaloria deficitben is maradok

2020. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Simán azt mondtam, hogy ezt vagy azt nem kérek, mert van benne cukor én meg bem ehettem betegség miatt.
2020. dec. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem voltak rokonaim akik ezt valami divatnak hívták és sértésnek vették.
2020. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!