Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reggeli után hányingerem van...

Reggeli után hányingerem van mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem szoktam reggelizni az iskola miatt mert nincs időm rá, viszont úgy egy hónapja elkezdett hányingerem lenni ha eszek reggelit (hétvégén általában szoktam). Nem nagyon durván van hányingerem és kb fél óra alatt el is múlik. Ez valami betegségre utal vagy azért van mert nem szoktam reggelizni?
2020. márc. 11. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vagy hozzászokva a reggelizéshez, ezért ilyenkor még kevés a gyomorsavad. Ebben az esetben három lehetőséged van:

- csak akkor reggelizel, ha valóban éhes vagy,

- megpróbálod savasabb ételekkel/italokkal kompenzálni a savhiányt (pl. almaecetes vagy citromos víz, savanyúságok),

- olyan ételt eszel, aminek a megemésztéséhez nem kell sok gyomorsav, pl. nyers gyümölcsök, zöldségek, natúr joghurt, kefír.

2020. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, hogy a hányinger ellen jó tud lenni a gyömbértea.
2020. márc. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2020. márc. 11. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!