Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Glutén érzékeny lennék?

Glutén érzékeny lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves, enyhe túlsúllyal küszküdő lány vagyok. Az étrendem ugyan nem katasztrofális, de jónak sem nevezhető éppen. A tanév során egy ideig gyakran jártam gyorsakjáldába, de mivel pattanásos lettem tőle, ezt abbahagytam.

Bizonyos ételek után rosszul vagyok. Pl csoki, vagy müzli evés után volt, hogy puffadtnak éreztem magam, ezért pár napra kiiktattam a tejet, és az édességeket, de ugyanúgy rosszul voltam.

Most már nem tudok másra gyanakodni, mint a gluténra. Iskolában is, a szendvics evés után pár perccel el kezd fájni a hasam, és bár nem hatalmas a szendvics, olyan, mintha megettem volna egy lovat, úgy eltelít, közben meg van, hogy korog a gyomrom. Az imént ettem egy darab kakaós csigát, már a közepén járva éreztem, hogy nem jó ez.

Most nézhettek hülyének, hogy "miért etted, ha rosszul leszel utána?", de tényleg nem tudtam, és most se tudom biztosan, hogy mi a bajom.

Most ugye korona járvány miatt nem lehet orvoshoz menni, és elvileg nem jó orvosi diagnózis nélkül nekiállni diétázni.

Szerintetek mit csináljak? Nagy bajom lehet attól, ha pár napig hanyagolom a glutént tartalmazó kajákat?



2020. márc. 11. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod. Max. később visszaterheled, mielőtt elmész vizsgálatra. De addig is lehet, hogy jobban leszel.
2020. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen😇
2020. márc. 11. 20:48
 3/13 anonim válasza:
Szia! Én 12 éves Gluténérzékeny lány vagyok. A tünetek nálunk is hasonlóak voltak, bár én nem voltam túlsúlyos (ne vedd sértésnek) és mi elmentünk egy vérvételre. Onnan tudtuk meg, hogy mi a helyzet. Lehet, hogy neked is el kellene menni! 😊😊
2020. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Szia! Patikában lehet kapni gyorstesztet. Kb 4-5 ezer ft
2020. ápr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Az a teszt mennyire pontos?

Már egy hónapja nem eszek kenyeret, péksütiket, és mindent kukorica vagy rizs liszttel helyettesítek, úgyhogy vissza kéne terhelni előtte a szervezetemet.

2020. ápr. 14. 15:08
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

kerdült hogy tényleg az volt-e? Nekem több napja fennálló enyhe hasmenésem van és nem tudom mitől.. Néha fel is puffadok én is.

2020. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szia, dokinál ugyan nem voltam, de elkezdtem a diétát.

Eddig ahányszor véletlenül megszegtem (pl azt hittem a sütire, hogy rizs lisztes, de nem az volt), mindig hasmenésem lett utána.

Úgyhogy jelenleg úgy gondolom, jobb, ha nem erőltetem a lisztes cuccokat.

2020. jún. 13. 23:49
 8/13 anonim ***** válasza:

Aha értem, akkor valószínű eltaláltad a dolgot (:

Én holnap tervezek dokihoz menni az én bajommal, 5-6 napja van az, hogy nem székelek egy keményebb, normálisabb állagút.. Először csak abban reménykedem valami baci amit kihajthatunk antibiotikummal. Már nem tudok mire gondolni. Épp hogy a hasmenés és normális határán mozgok, de egyszerűen érzem a hasamat is hogy nem oké.

2020. jún. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sok sikert!

Remélem kiderül, mi bajod lehet.😇

2020. jún. 14. 10:20
 10/13 vantel ***** válasza:

Leírok ide egy receptet ami a legtöbb betegséget gyógyítja!

Ritkán van,hogy nem alkalmazható!

Néhány napig csak vizet fogyassz! Min3 nap max 40!

Hanközben erős egészséges étvágyad keletkezik abba kell hagyni!

Ha 3 napon túl bírod akkor az újra evést fokozatosan kell visszavezetni!

Olyan élelmiszerrel kezdj amit nyersen is gusztusosnak találsz.

Pl gyümölcs.

Kenyér csak vadkovásszal, hosszan kovászoltat egyél, de ne sokat!

Cukor, hús kerülendő!

Gondolat indítónak ennyi.

Ha sikerül akkor hosszú egészséges élet vár!

2020. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!