Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi lenne az ideális súlyom?

Mennyi lenne az ideális súlyom?

Figyelt kérdés

170 cm körül vagyok, és 85-90 kg közt vagyok. (Lány)

Renderesen mozgok, futok, és az átlagos napi bevitelem van, hogy az 1000 kalóriát sem üti meg. Voltam dietetikusnál, fogytam is 5 kg-t,

de végül visszaszedtem magamra mindent. Diétázok is, 2-3 naponta elmegyek 20-30 percet sétálni/futni, emellett heti 5x megyek ki a lovamhoz, amiből 3 alkalom edzésnek számít. Naponta is van, hogy 8-10 km-eket sétálok. A cukrot már teljesen lecseréltem, helyett édesítőszeres keveréket használok, és teljes kiörlésű pékárukat eszek.

Nyárig szeretnék lefogyni kb 60-65 kg-ra, azonban azt nem tudom, hogy ez lenne-e az a testsúly, ami számomra a megfelelő lenne? Azt elfelejtettem említeni, hogy a BMI arányom megfelelő, és az izomzatom is. Azért híztam meg, mert kényszerítettem magamat a folyamatos evésre, azonban már eléggé zavar.



2020. márc. 14. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Google -> Bmi kalkulátor -> katt, katt -> és megtudod.
2020. márc. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 60-65kg egy ideális súly lenne, de nem nyárra, hanem egy év múlva. 30kg rengeteg, ráadásul dietetikus segítségével 5-öt fogytál, amit nem sikerült tartani.

A BMI-d I-es fokú elhízást mutat, ami ha szerinted normális, akkor extrém izmosnak kell lenned.

A kalória nagyon kevés, fel kellene emelni 1500-ra, mert így éhezel. Esetleg rosszul számolod. Leírnál egy napi étkezést, illetve, hogy mit iszol?

Voltál endokrinológusnál i?

2020. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem jártam ennyire utána a dolgoknak. Nem betegség miatt híztam meg (ki lett zárva), viszont gyorsan tudok fogyni. Nem tudom hogy hogyan, de azt mondta a dietetikus, hogy megfelelő az arány, bár utána jószerivel sz*rt a fejemre, úgyhogy nem jártam vissza hozzá. Meg tudtam volna tartani, ha nem kerültem volna be egy olyan közösségbe, ahol a 40 kg-s lányok “disznóknak” hívják magukat, és nem ettem volna szégyenemben, de hát ez van.🤷🏻‍♀️
2020. márc. 15. 00:10
 4/6 A kérdező kommentje:

*Pontosítva az előző válaszomat*

Igen, volt jó pár laboreredményem, ami kimutatta, hogy semmi okom nincsen erre hagyatkozni, a pajzsmirigyem megfelelő, ételallergiám csak a laktóz van, de az is kétes, illetve a hemoglobin szintem alacsony, lehet ez a probléma, viszont emelték a gyógyszerem dózisát a súlyom miatt, amit nem tudok rendszerességgel bevenni..😅 Ez az én problémám, tudom.

Lehet túloztam, de 1000 körül biztosan megvan, viszont tényleg kevesebbet eszek. Inni áltában kávét szoktam (édesítőszerrel, reggelente, de egy nap maximum 3-at), teát (szintén édesítőszerrel), vagy vizet, tehát a cukros löttyök kizárva.

Nevetséges, hogy ide írtam, tudom, csak borzasztóan zavar, és főleg az, hogy nem igazán tudok vele mit kezdeni (főleg a testképzavaros lányokkal az osztályomban, akik miatt egyreinkább kellemetlenebbül érzem magamat), bár mostanában fogytam elvileg, viszont türelmetlen vagyok.😅

2020. márc. 15. 00:17
 5/6 anonim válasza:

Azért óvatosan a fogyással. Ha gyorsan akarsz fogyni, az veszélyes lehet, különböző betegségek is felléphetnek. Szépen lassan kell neki kezdeni, nem nyárra tervezni.

Én 190 cm 75kg, férfi vagyok. Hidd el, anno első osztályban 40 kiló voltam, már már gurultam, de idővel lejött.

Ha a hemoglobin szinted alacsony, akkor nem vashiányos vagy? Ha az vagy, akkor nagyon könnyen le tudsz fogyni, csak betegségek is felléphetnek, ha elhanyagolod.

Ezeket amiket írtál, szépen betartod, ne éheztesd magad, az nem jó, naponta 5-ször egyél, de keveset, egyszerre sose sokat.

2020. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, vashiányos vagyok. Maltofert szedtem rá egy (most zajlik a második, amit igyekszem tartani) alkalommal, de nem igazán tudtam lejjebb adni utána sem.😅

Nem pont a súlyomra mennék, inkább a kinézetemre, mivel nem szép látvány, meg kell hagyni..🤷🏻‍♀️ Az volt a gondom, hogy előző nyáron egész végig csak ültem, és faltam magamba azt, amit éppen akartam, nulla mozgással, de szerencsére mostmár, hogy egészségesebb (nem éheztetve magamat) étrendet követek, heti 5-6x edzek, sikerült fogynom, mostmár csak tartanom kell a heti 1 kg minuszt (amire nekem azt mondta dietetikus még régebben, hogy megfelelő), akkor talán sikerül elérnem nyárra egy barátságosabb súlyt. (Nem “beachbody” a célom, hanem az, hogy normálisabban nézzek ki a lovamon egy versenyen pl, mert valljuk be, szinte mindegyik lovas “deszkavékony”..)

2020. márc. 27. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!