Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy értessem meg vele? Azt...

Hogy értessem meg vele? Azt hogy mi aza egészséges életmód? És azt hogy eleve a testének mikre van szüksége ahhoz hogy normálisan működjön?

Figyelt kérdés

Eléggé nehéz helyzetben vagyok

Ugye a jó ismert régi story, össze jötten egy lánnyal. Viszont eléggé ön pusztító életet él

Napi átlag 3-4 energia ital (ha dolgozik és 16 órázik) akkor akár 7-10 dbot is el fogyaszt.......

Mellete cigizik kb 20 szállat átlagosan szív úgy hogy asztmás....napi 1-2 x eszik egy nap de annyira mozgékony annyira kitartó hogy reggeltől estig mozog(a sok energia ital is pörgeti) de alapból is ilyen jellemű.

Éléggé rossz alvó nehezen alszik el (szintén az energia ital)

Mondanom sem kell mennyire ki vagyok ettől bukva szinte fel foghatatlan nekem

Hiszen én minden téren egészségesen élek már jó pár éve.

És vigyázok is a káros dolgoktól.

Ergo mindenben az ellentéte ennek.

Rossz az élet vitele el akarom magyarázni neki az egészet de nem. Akarom meg folytatni ezzel nem szeretnék nyomást tenni rá egyszerűen az agyába a gondolatába szeretném ültetni ezeknek a velejáróját

És hogy lássa át hogy, hogyan működik ez az egész.

Tudja milyen élelmi szereknél mire kell oda figyelni

Tudja hogy a testének mire van szüksége

És ez által milyen ételeket készítsen és egyen.


Ne értsétek félre nem meg változtatni akakrom hiszen emberileg nagyon szerethető.

Formálni.. Csiszolni szeretném

pluszt adni hozzá.


Csak tényleg nehéz helyzet mert azt tudja hogy mik azok a vitaminok


Mik az ásványi anyagok nyomelemek.

Makro/mikro táp anyagok

Nem tud semmit.


Ezek egy olyan embernek aki 0 szinten van ebbe a témába túlon túl sok idegen téma van.

eleve milyen az ember egy teljesen új témával kapcsolatosan rossz szájízzel van felőle

kissé makacs jellem vonással ötvözve.... Nehéz... Nagyon dió.


Eleve nem vagyok egy jó tanári képességű fogalmazó.

Nem vagyok tanár nem ültethetem le hogy nah nyisd ki szépen a füzeted és írd amit mondok és azt értelmezd és tanuld meg.


Éppen ezért vagyok nagy bajba, szerintetek miként is fogjak bele?


Eleve azt kellene meg értettnem vele miért akakrom hogy ezeket tudja..

Annyi kis szállból tevődik ez az egész össze. jó lenne úgy neki fogni hogy ne legyen ez az egész neki érdektelen s teher nyomasztó.


VALAKI VOLT MÁR HASONLÓ HELYZETBEN ?


Miket javasoltok ?

Mit gondoltok erről ?

Szerintetek hogyan s honnan kezdjem el az egészet ?


Előre is köszönöm a Segítségeteket !



2020. márc. 21. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt írod:

"Ne értsétek félre nem meg változtatni akarom hiszen emberileg nagyon szerethető.

Formálni.. Csiszolni szeretném

pluszt adni hozzá."


Pedig a fent leírtakból mégis csak az jön le, hogy megszeretnéd őt változtatni.

HA ő nem akarja a változást, nem fog menni. Mondhatsz neki bármit. (Erre az szoktam mondani: adhatsz aranyat is, hiába.)


Ez a saját, szomorú tapasztalatom.

Én az nem rendszeresen alkoholizáló (és ha alkoholizált, akkor dohányzó) fiúmat akartam volna egészségesebb életmód felé terelni. Nem akarta. Azt mondta: bármikor le tudna állni. Tipikus. Viszont épp az volt a csapda ebben az egészben, hogy tényleg le állt fél évre, néha tovább. Aztán újból kezdte az egészet. Nem is érte meg a negyvenet sem, harmincnyolc volt, mikor meghalt.


A fentieken akkor változtatna - de ez is csak talán, mert van aki ekkor sem -, ha komolyabban megbetegedne ettől az életmódtól.


Te hiába akarsz neki (szerinted) jót, ha neki ami most van megfelelő, nem megterhelő, és az a "normál" állapot.

A változást neki is akarni kell(ene).

2020. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hiába szeretnél neki segiteni,ha azt egyszerüen leszarja.

Ehhez van hozzászokva. Vagy nagyon fiatal és felelötlen.

2020. márc. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rád meg rádférne pár nyelvtan- és fogalmazásóra!
2020. márc. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén meg mondom, hogy nem kell senkivel se ezt megértetni. Eleget hallja ezt az ember a rádióból, tévéből, újságokból, weboldalakról, megkerülhetetlen téma. Ha valakinek nincs igénye arra, hogy egészséges legyen, akkor lyukat beszélhetsz a hasába, akkor se fog másképp viselkedni. Közeli ismerősömmel tettem egyszer egy próbát. Mindent elmondtam neki. Szerinted érdekelte? Dehogy. Akkor kezdett el egészségesen élni, amikor arra eszmélt, hogy fárasztó bekötnie a cipőjét...

Ha ő egészséges akarna lenni, akkor az lenne. Pontosan tudja ő is, hogy milyen veszélyei vannak a dohányzásnak és az energiaital fogyasztásnak. De nem érdekli.

2020. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!