Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztencia esetén...

Inzulinrezisztencia esetén valóban javasolt inkább növényi termékeket fogyasztani és csökkenteni/kerülni/kiiktatni az állati eredetű termékek fogyasztását?

Figyelt kérdés

A napokban olvasgattam az egyik közösségi oldalt, illetve ma a gyk-t és mind a kettő helyen találkoztam már ezzel, hogy bizonyos dolgokat cseréljünk, esetlegesen iktassunk ki az étrendünkből.


Pl. tej helyett növényi tej, kevesebb hús, több zöldség, zsírszegény növényi joghurt, kevesebb tejtermék vagy az legyen növényi.


Nektek erről mi a véleményetek?



2020. márc. 27. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Alapvetően a szénhidrát és kalóriabevitelt érdemes csökkenteni, és le kell fogyni. Ez a csak növényi terméket fogyasszunk az éppen aktuális trend, pont annyira hülyeség mint a ketogén étrend.
2020. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van, de én is inzulinrezisztens vagyok. Soha életemben nem szerettem a tejtermékeket húst se nagyon eszek max néha csirkemellet szalámikat se szeretem mégis beteg lettem. 😏
2020. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Amúgy krómhiánytól is magas lehet a cukor. Zöldborsó (meg általában a hüvelyesek) jó krómforrás. Réges-régen amikor nekem is magas volt a cukrom, 2 héten át egyik nap vacsira borsólevest ettem, másnap meg földimogyorót törtem. És ez volt minden este a vacsorám váltogatva, 2 hét alatt rendbe jöttem utána. Ez 2008-ban volt, következő évben átváltottam vega étrendre, azóta szuperül érzem magam, sose vagyok beteg (előtte főleg "trash foodon" éltem és kevés zöldséget ettem.)
2020. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A tejnél tényleg ajánlják a növényi tejet (persze, nem a rizstejet, hanem a lassú ch-sakat), mivel a tehéntej valamiért nagy inzulinválaszt vált ki (hiába alacsony a glikémiás indexe). De egyébként az állati eredetű dolgokra nincs tiltás, sovány húsokat nyugodtan, halat meg legalább hetente kellene enni.
2020. márc. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!