Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nincs köze a súlyomnak...

Miért nincs köze a súlyomnak az étrendemhez?

Figyelt kérdés

Igazából nem mozgok, sportolok semmit, és amúgy régebben sem. Ez az egy "rossz" bennem.

Másrészt, szinte annyit eszek mint egy gyerek. Az adagomat nem tudom hova csökkenteni. De a hasam és combom csak nő és nő. Esküszök semmi hülyeséget nem eszek, ráadásul most így karantén okán teljesen ugyanazt eszem, amit az egészségmániákus (na meg persze vékony) családom összes többi tagja. Régen nem voltam ilyen (ekkora). Mindenki csak bánt és panaszkodik, én meg nem tudom mit csináljak.

Még egy kis infó: hormont nem szedek, 3 hónapos vérvételem kishíján patent, szervfunkciókkal együtt. Hajam fele viszont eltűnt, ami nem jó.

Orvoshoz kaptam időpontot 2 hónappal későbbre, addig is ötleteket szívesen fogadnék, az orvostól viszont nem várok semmi okosat, de azért reménykedek.

Előre is köszönöm a hozzáértő válaszokat.

21/L.



2020. márc. 29. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit néztek a vérvételen? Kizárták az inzulinrezisztenciát, cukorbetegséget?
2020. márc. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kezdj el kaja és pianaplót vezetni! Mindent írj fel grammra pontosan!
2020. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért azt leírhatnád, hány kiló vagy és hány centi.
2020. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
168 és nagyjából 70, +-1 ingadozás naponta.
2020. márc. 29. 22:37
 5/10 anonim ***** válasza:
Hormonokat néztek? Azokon nagyon sok múlik.
2020. márc. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nézd meg, hogy ezek közül a tünetek közül mennyi jellemző rád. A hajhullás pl. a pm alulműködés egyik tünete lehet.

Tudom-tudom, ne diagnosztizáljuk magunkat/másokat internetes oldalak alapján - de orvosi vizsgálat 2 hónap múlva, az még elég messze van. Addig is legalább utána tudsz olvasni, ha valamelyik a fenti két, igen gyakori betegség gyanúja fennáll, mit lehet tenni.

2020. márc. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát igen, felfaltam ijedtemben már jópár cikket (mikor láttam hogy tényleg elromlott a külsőm), a likelteket is el fogom!

A pajzsmirigyem teljesen rendben van, ami inkább aggaszt, mint nyugtat. (Vesém, májam is)

Amúgy sokáig a hízás folyamata alatt azt hittem hogy a korral jár a gyarapodás, hogy már nem vagyok lány/gyerek, hiszen tiniként ki nem vékony?

2020. márc. 29. 23:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha a pajzsmirigy, inzulin kizárható akkor max. hormonális változás okozhatja.

A szervezet néha nagyon kis "gonosz" a csökkentett kalóriabevitellel azzal reagál, hogy elkezdi hatékonyabban felhasználni amit beviszel és minél energiatakarékosabb üzemmódba átállni (fáradékonyság).


Amíg vársz az újabb vizsgálatra addig...mozgás! Maszkot, kesztyűt fel, másoktól 2 méter távolságot tartva menj el minden nap fél óra sétára. Mármint fél órát egyhuzamban, megállás nélkül sétálj. Nem kell kocogni, futni, de ne állj meg.

2020. márc. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, megkérdezhetem, hogy milyen eredményeket kaptál pajzsmirigy hormonnal kapcsolatban?


Ha nem akarod itt mindenkinek mondani, akkor privátban is.


Én is pajzsmirigyes vagyok, és nekem is sokáig nem diagnosztizálták, mert az orvos régi féle eredményezéssel dolgozott...

2020. márc. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 Ha találnak is nálam valamit, legfeljebb közösen örülünk neki, mert ezt a terhes nagy hasamat meg a nyáron sebesre dörzsölődő combjaimat senki nem fogja tudni "levenni". De valóban jobb tavasszal sétálni, ez igaz, mert nyáron szeretek kutyagolni erdőn, városon, lótúrón, stb. Az izzadtság-csípte fájó sebemről meg nem is szólhatok, hiszen "talán fogyni kéne" (idéztem valakit).


Az evésemet illetően nem tudom mit csináljak. Nem tudtam, hogy a testem ennyire ellenem dolgozik. 61 kalóriás (/100 g) kefirt szoktam nassolni (persze ha már megesz a savam), ami inkább vicc kategória.. Nagyon sok vizet is iszok egyébként.

2020. márc. 30. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!