Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a baj velem? Szerintetek...

Mi a baj velem? Szerintetek kezdek elindulni a "lejtőn"?

Figyelt kérdés

Már egy huzamosabb ideje foglalkoztat súlyom és az alakom.Úgy érzem mindenki jobb nálam és tökéletesebb. Suliban is csak erre tudtam gondolni és tiszta depis voltam.(az is közrejátszott hogy balettsuliba járok így alapból jobban érdekel az alakom). Szerencsére most itt a karantén és nem kell mások előtt mutatkoznom és mások tökéletes alakját nézni. Régen a sorozatnézés jelentette a menekülést de már az sem okoz örömöt hiszen csupa szép, csinos és tökéletes lány van bennük és csak ez jár a fejemben. Egyébként 159cm/51kg vagyok ami elvileg normális de mégsem vagyok elégedett vele mert csúnya az alakom. Ráadásul állandóan bezabálok mert sajnos az a fajta ember vagyok aki ha ideges zabál. Próbáltam fogyni de mindig beletört a bicskám. Utálom amikor bezabálok és gyötör a bűntudat meg depressziós vagyok. Sokszor gondoltam rá hogy jó lenne anorexiásnak lenni és lefogyni (igen, tudom hogy nagy marhaság) és akkor talán aggódnának értem és törődnének velem az emberek.

Szánalmasnak érzem magam hogy mindig azt mondogatom hogy le akarok fogyni de mégsem sikerül.Az utóbbi időkben zabálás után hashajtókat vettem be (tudom hogy nem fogyaszt de jó érzés hogy üres a gyomrom) vagy hànytattam magam.(bár az utóbbi ritkább mert az elég macerás és undi.) Most az utóbbi két napban pedig nagyon keveset ettem direkt 360 és 300kcalt. Viszont éjjel nem bírtam elaludni mert állandóan a kaján járt az eszem és nagyon sokszor felkeltem. Le is ment a súlyom de ennek örömére ismét bezabáltam majd meghánytattam magam majd megint zabáltam és hashajtót vettem be. Nem akarom ezt csinálni inkább koplalok mint hogy hashajtózzak meg hányjak csak ha véletlen túllépem a kalóriakeretemet akkor "már úgy is mindegy" alapon jól bezabálok. Többet nem engedem meg magamnak a kalóriatúllépest. Sovány akarok lenni bármi áron.

Szerintetek ez 1-10es skálán mennyire beteges? És kialakulóban van étkezési zavar? Ha igen kb mennyi idő múlva fog?

Olyan válaszokat hogy hülye vagyok nem kérek. A többit pedig előre is köszönöm.



2020. márc. 30. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kialakulóban, ez már az. 300 kcal-nál a szervezeted elkezdi lebontani önmagát. Legalább 1200 kcalt egyél és sportolj mellette. Ez az 1200 főképp zöldségből, húsból álljon, jó minőségű szénhidrátokkal (rizs, bulgur, köles, teljeskiorlesu gabonák). Ha továbbra is hashajtózod/hánytatod magad, nem maradnak benned jó baktériumok, kiszáradsz, a fogaidat pedig felmarja a gyomorsav. Szerintem nem ezt szeretnéd. Amennyiben nem tudsz leállni, keress fel pszichológust!
2020. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Most különösen nagy butaság legyengíteni az immunrendszered. Egyél egészségesen, változatosan, mértékletesen. Sok zöldség, gyümölcs. Egyél inkább többször keveset. Ne vond meg magadtól azokat az ételeket, amiket szeretsz, de az étrend döntő részét az egészséges, alacsony kalóriatartalmú ételek képezzék. Mozogj otthon is minden nap. A szervezet működéséhez legalább 1200-1400 kcal szükséges. Ennél kevesebbet semmiképp se egyél, mert annak falásroham, visszahízás lesz a vége. De ehhez az alapanyagcseréhez jön még az elégetett kalória, amit a mozgással felhasználsz. Így akár 1600-1700 kalóriával is simán fogyhatsz. De ne akarj 2-3 kilónál többet leadni, az mindenképp egészségtelen volna.
2020. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztosan semmi baj sincsen az alakoddal, szuper csaj lehetsz! Próbálj meg ne ilyen rendszertelenül enni.
2020. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!