Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hiszi azt szinte minden...

Miért hiszi azt szinte minden életmód tanácsadó, hogy az ember egyedül él?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy bármilyen életmódváltással, diétával kapcsolatos cikket elolvasok írják benne hogy: "Ne vegyünk és ne tarsunk otthon egészségtelen dolgokat és akkor nem is eshetünk később kísértésbe!"


Csak arra nem gondolnak, hogy az ember társas lény és például nem erőltethetem rá a férjemre az én életmódomat, diétámat.

Ő ugyanúgy elvárja, hogy pörkölt legyen tésztával, veszi a sok cukros szart, meg rántott húst akar hasábburgonyával....


Igazából csak kicsit dühöngeni akartam :)

Nem választ várok.


2020. ápr. 8. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

ELVÁRJA? AKAR?

Talán KÉRNI kéne. Vagy ha már rád lőcsöli az egész főzést, akkor nem leadni a rendelést, mint az étteremben. Ha nekem kéne főzni minden egyes alkalommal, akkor az lenne, amit én szeretek. Akinek nem tetszik, csináljon magának mást.

2020. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Abból indulnak ki, hogy optimális esetben az embernek van lehetősége azt enni, ami neki jó. Ajánlanak valamit, ami szerintük beválik. A többi a te dolgod.

Nekem is van férjem és gyerekeim. Én főzök, így valamennyire tudom befolyásolni, hogy mit esznek, de nem diétáztathatok két normális súlyú iskolás gyereket, akik növésben vannak és a fejlődéshez sok tápanyagra van szükségük. A férjemnek, mint a legtöbb férfinek, sokkal több kalóriára és fehérjére van szüksége, mint nekem, súlyra kétszer akkora, mint én.

A megoldás: kompromisszumok (pl. egy pörköltet, rántott húst stb. is el lehet sokféleképpen készíteni), és többféle köret. Én szinte mindenhez zöldségköretet eszem, a többiek ehetik a tésztát és hasonlókat. Cukros ételeket nem eszem, de ők se sokat, mert az senkinek sem egészséges. A gyerekek gyümölcsöket esznek, a férjem néha vesz magának egy doboz jégkrémet, amiből a gyerekek is kapnak, én nem eszem belőle.

2020. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!