Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételérzékeny lehetek?

Ételérzékeny lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Kb 5 napja folyamatos gyomorfájdalmam van, nem erős, de azért érezhetően kellemetlen. Nincs étvágyam, ha eszem, szinte rögtön teltségérzetem van. Ha visszagondolok, hogy indult, egyik este iszonyatos gyomorégésem volt. Most is van néha, de inkább diszkomfort van a gyomromban, vagy nem tudom, hogy mondjam...


Emellé állandó székelési ingerem van, és sikerül is elmennem nagyon sokszor (bocsi a részletért, ennél szebben nem tudom megfogalmazni), ami nem hinném, h normális, főleg, h napok óta alig eszem...


Quamatelt szedek, napi 2-őt,hát,minimális javulást érzek csak... De ennyi. Nagyon félek, mert ilyenem még sosem volt. Itthon vagyok lassan egy hónapja, sehova se mozdulok ki, emiatt is lehet, h pszichésen megvisel? Már nem tudom, de nagyon meg vagyok rémülve, és még csak orvoshoz se tudok menni, ezért írtam ide. Köszi, ha jön válasz, előre ifs :)


Egyetemista vagyok amúgy, lány, 20 éve, Bp-n élek



2020. ápr. 17. 17:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, ami a kérdés is, hogy okozhatja-e valami étel ezt... Nem igazán eszem tejtermékeket, szénhidrátot sem... Inkább zoldsegek, gyumolcsok,amit eszem, hus is nagyon keves...csak vizet iszom, semmi mast.
2020. ápr. 17. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet epéd bolydult fel, és ez a gond. Próbálj megnyugodni, igyál sok folyadékot. Azért változatosan egyél mindenből egy keveset és sűrűbben!
2020. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia tüneted alapján simán lehet reflux, szedd tovább a Quamatelt.

Nem tudom mióta szeded, de nem fog pár nap alatt egyből jelentős javulást hozni, de idővel egyre jobb lesz ha a savad okozza a problémát. (Kb 1-2 hét folyamatos szedés)

Próbálj szedni savlekötőt (ha nincs rövid távon szódabikarbónás víz is jó), amíg még nagyon fáj illetve sokszor egyél kevesebbet és kerüld egy kicsit a zsíros fűszeres ételeket.

Ételérzékenység is lehet akár, azt neked kell kitapasztalnod, hogy mitől. (nekem pl. tojás okoz hasonló tüneteket)

2020. ápr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akár epéd is lehet ahogy első válaszoló írta, lehet pl. epés reflux is tehát az epéd nagyobb mennyiségbe bejut a gyomorba de ahhoz viszont már más gyógyszerek kellenek egy gyomortükrözés tudna erre gyorsan választ adni.

Székleted, vizeleted rendben van?

2020. ápr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :)


Igen, probalok sokat inni, meg most tervezem, h kicsit kiserletezem majd a kajaval, hatha rajovok, mi a baj, csak egyelore várom, h visszaterjen az etvagyam es birjak enni.


A quamatelt tegnap kezdtem, de akkor ezzel kapcsolatban is türelmesebb leszek, köszönöm! :)

2020. ápr. 17. 17:39
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik, bocsanat, mikor írtam a kommentet, meg nem lattam, h jott ujabb valasz 🤣


Vizeletem okes, szeklet is, ugye annyi az érdekes, h napi nagyon sokszor kell mennem, ammi egyaltalan nem megszokott, foleg, mivel keveset eszem nagyon az elmult napokban. De ezen kivul rendben van.

2020. ápr. 17. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó inni mindenképpen igyál sokat az nagyon tud segíteni, székletet vizeletet azért kérdeztem mert epe ha pl. elzárult vagy gyulladt simán megváltoztathatják mindkettőnek a színét.

De amúgy ne aggódj, ha nem lesznek nagyon komoly tüneteid ezek általában egész veszélytelen jól kezelhető állapotok, akármilyen kellemetlen tüneteket is tudnak okozni. Aztán ha vége lesz a vírus káosznak menj majd el gasztroenterológiára és ott pontosan meg fogják tudni mondani, és legalább lesz egy pontos diagnózis.

2020. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobban vagy azóta, kiderült mi volt a ludas? Hasonló gondom van visszatérően 1 hónapja, nekem hol jó napokig, hol rosszabb. Erős fájásom nincsen, de ilyen étvágytalanság, meg hányinger előfordul, én nem megyek gyakran wc-re, viszont lágy főleg reggeli órákban.. Ma mentem el Synlabba intolerancia tesztre, lehet neked is ki kéne próbálni esetleg.

2020. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!