Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mitől híztál meg?

Mitől híztál meg?

Figyelt kérdés
kíméljetek azoktól a kérdésektől, hogy ettem, hanem inkább írd le, hogy miket, és milyen életmódot folytattál, stb., stb.

2020. ápr. 22. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Meghíztam? :O
2020. ápr. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Hellmano ***** válasza:
17%
Én nem híztam meg 40F (De mondjuk egészségesen táplálkozom jó ideje illetve gyerekkoromtól sportolok).
2020. ápr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
*az olyan válaszoktól kíméljetek, hogy csak ettem.
2020. ápr. 22. 20:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor dagadt lettem, az azért volt, mert abbahagytam a sportot, és rengeteget ettem.


Reggelire mindig 1-2 szendvics, ebédre leves, nagy főétel+desszert, Napközben mindig volt valami full egészségtelen nasi, vacsorára megint valami kalória dús cucc ment. Az XXL családi pizza úgy tűnt el bennem, hogy észre sem vettem, hogy megettem. Kiszámoltam, hogy napi 10000 kalória körül minden további nélkül bement. Ezt folytattam 3-4 évig, és nem tűnt fel, hogy iparian dagadt lettem, 150 kilóra hízlaltam magam, ami a 202 cm magasságomhoz is borzasztó sok. Eleinte ráfogtam kamu indokokra, mint a pajzsmirigy alulmukodes (amit orvos is alátámasztott, Letrox 75-öt is szedtem).

Amikor nem tudtam egy emeletet sem megtenni kifulladás nélkül, nonstop izzadtam, elkezdett nőni a vérnyomásom, és problémás volt az emésztésem, eldöntöttem, hogy vagy élem a tohonya szar életet még 5-10 évig, utána meghalok valami szarban, vagy változtatok.


Teljes életmódváltás mellett döntöttem, újra eljártam, azóta is lejárok edzeni, rendbetettem fokozatosan a kajámat, mostanra elértem azt, hogy nem is kívánok intenzív edzés mellett sem 2200-2500 kcalnál több, minőségi kaját. Szerintem életem legjobb döntése volt. A súlyom több év kitartó munkával visszaállt a normál tartományba, az egészségi állapotom, és a fizikai állóképességem is kiváló, és semmilyen gyógyszer szedésre nincs szükségem.

2020. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió, vitamin hiány és a végére egy pajzsmirigy betegség. De már előtte a pajzsmirigy előtt meghíztam, szóval szerintem főleg a depresszió és a vitamin hiány volt (a d vitamin hiány boríthatja a pajzsmirigyet, ha hajlamos vagy rá).


Soha nem voltam vékony, de mindig tartottam a súlyomat. Aztán 2 hónap alatt feljött rám 10 kiló, majd megint tíz kiló 1 hónap alatt, majd megint. Amikor első alakalommal elmentem a dokihoz, akkor elküldött, hogy semmi bajom. Második alkalommal, kiderült, hogy pajzsmirigy problémáim vannak (másik doki), és súlyosan D vitamin hiányos vagyok. A harmardik doki pedig autoimmun betegséggel diagnosztizált. Most próbáljuk beállítani a gyógyszeremet.

2020. ápr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is kövér voltam de legalább sportoltam mellette. Aztán ahogy abbahytam szépen lassan elekzdtek felmászni a kilók. Össze-vissza eszek, lusta vagyok, iszonyatosan meghíztam, közben pajzsmirigyalulműködéstis diagnosztozáltak, szedek gyógyszert de mivel semmin nem változtattam így nem fogytam tőle. Most minden bajom van egyébként pedig fiatal vagyok.
2020. ápr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyerekként nádszál vékony voltam, anyám egyszer el is vitt az orvoshoz hogy vizsgáljon ki, miért nem hízok :D aztán úgy 19 éves koromig kb a normál tartományban tengődtem a magasságomhoz képest 180/75-80 és ezután kezdtem el hízni. Nem drasztikusan de felszaladt 15 kilo és ez is már eléggé látszik. Hogy mitől? Fogalmam sincs, többet ettem, kevesebbet mozogtam mint a suliban. Hát valahogy így
2020. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én anno mikor kövér lettem akkor a sok kínai gyorskajától híztam meg. Főleg tészta alapú volt és sok olajban sült csirkehús. Amúgy mellette normálisan mozogtam, heti 2 alkalommal tudtam csak sportolni. Fogyni pedig a növényi alapú kajáktól tudtam, lemondtam az olajban sült dolgokról, tésztákról is. A kenyérről nem mondtam le, de teljes kiörlésűre váltottam.
2020. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ha a célod a hízás vagy másnak próbálsz segíteni, hogy gyarapodjon a súlya, nem ez a megoldás. Ha a mérlegen a szám hirtelen szökik fel, azzal sokat lehet ártani.

A heti fél kg hízás az ideális. Figyelj oda, hogy az étrendet továbbra se tartalmazzon luxuskalóriákat, a szükséges tápanyagokból álljon össze és fokozatosan növeld az ételben a tápanyag forrását, emellett legyen meg a napi 5-6 kissebb étkezés. Úgy időzítsd az étkezést, hogy ne teljen el annyi idő, hogy a szervezeted fehasználta az előzőleg bevitt tápanyagokat és a saját forrásait kezdi el felhasználni.


Jó a mozgás, de azért úgy próbáld a sportot intézni, hogy ne égesse el azt, ami bevittél, esetleg a menüjeidet is úgy alakítgatni.


Szerintem dietetikussal konzultálj, ő tud a roboráló étrend kialakításában segíteni.


Tényleg nem hasznos, ha most végigolvasod a "fetrengtem az ágyban és tömtem magamba a csipszet, amíg néztem a szappanoperákat" válaszokat és te is ezt a példát követed.

2020. máj. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!