Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az eritrit-steviás édesítőszer...

Az eritrit-steviás édesítőszereknek nincs olyan egyértelmű mellékíze, mint a sima eritritnek vagy steviának?

Figyelt kérdés

Olvastam teszteket és az steviás eritrit termékeket hozzák ki győztesnek, azt állítva, hogy cukorhoz hasonló ízük van és nincs mellékízük.

Szerintem viszont mindkettőnek félreismerhetetlen és erős íze van, egyáltalán nem hasonlítanak a cukorhoz. Az eritrit ráadásul még ilyen "hideg" érzetű is, mint a szőlőcukor. Úgyhogy elég nehéz elképzelnem, hogy ezek ketten együtt valami mellékíztelen, cukorhoz hasonló édesítőt eredményeznek, de ha igen, akkor kipróbálom!

Eddig maltitolt használtam, mert az tényleg mellékízmentes és teljesen ugyanúgy viselkedik, mint a kristálycukor, de kevés helyen lehet kapni és megszűnt az európai beszállító, már csak kínai van.



2020. ápr. 24. 12:02
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!