Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Eszek rendesen de mégis...

Seniiiiiiiii kérdése:

Eszek rendesen de mégis fogyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy ennek sok lány örülne, de én nem éppen. Nagyjából egy éve alig van étvágyam. Alapból is elég vékony vagyok, de nekem ez nagyon nem tetszik. Utána néztem ,hogy milyen étvágy növelő módszereket ajánlanak és sokan mondták a Béres cseppet így kipróbáltam. Az elején még működött is sikerült 2-3 kg-t felszednem rövid idő alatt. De most megint nincs étvágyam hiába szedem, és hiába eszek többet mint szoktam így is csak fogyok és fogyok. 16-os a Bmi-m és nem akarom hogy ez tovább csökkenjen, így is sok negatívat kapok. Tudtok esetleg tanácsot adni hogy mit csináljak, hogy nyár végére normalizálni tudjam testsúlyom?

2020. ápr. 25. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Étvágynövelőt orvos tud felírni, lehet ha felhívod a háziorvosod és mondod, hogy mennyi a bmi-d meg hogy frusztrál a dolog akkor, lehet ahelyzet ellenére is tud segíteni
2020. ápr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Először ellenőrizni kell, hogy nincs-e bélféreg benned.
2020. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki kell vizsgálni téged! Megnézni a hormonszintjeidet, pl pajzsmirigy. Jókor jut eszedbe, most, amikor nem is fogadnak az orvosok. Keresd fel a háziorvost, mikor már lehet. Ha nincs étvágyad, akkor mindenesetre nem eszel rendesen. Mit és mennyit eszel egy nap?
2020. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg nem vagy lisztérzékeny?
2020. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mennyire van rendszeresség az életedben és mennyit alszol? Én ha nem alszok eleget, akkor fogyok. Egyszer kiszámolgattam egy ideig, hogy a napi kalóriabevitelem mennyi és a töredékét sem ettem meg még annak se, ami elég a testsúly tartásához, pedig én úgy éreztem, hogy eszek eleget. Ahhoz, hogy hízz, nyilván többet kell megenni, mint amennyi a testsúly fenntartásához szükséges.De lehet hormonális is.
2020. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen az okat kene megtudni. Rutin laborvizsgalaton voltal, hogy sulyos betegseg legalabb ki legyen zarva?

Szekleted rendben van, vagy az is rendellenes.

Orvossal legalabb telefonon ha beszelni tudnal?

2020. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Bioextra B komplex-et szedtem. 3x1-et.
2020. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy változtat e bármit is a dolgok, hogy csak 16 éves lány vagyok. Nem gondoltam volna hogy komolyabb baj is lehet, csak megijedtem hogy fogyok hiába eszem meg azt amit általában szoktam.

3. Válaszolónak: átlagosan megeszek egy jó nagy tál főtt ételt,(pl: tarhonya pörköltel, grízes tészta, hasáb csirkehússal) és e mellett 2-3 szelet kenyér virslivel. Ennék én többet is, csak sokszor a hányinger kap el ha csak ételre gondolok. (Nem. Nem anorexia.)

4 válaszolónak: lisztre nem hiszem, viszont ha sok tejet iszom, vagy tejterméket eszek fájni kezd a fejem.

5: nincsen semmilyen rendszer, mindent akkor csinálok amikor időm lesz rá. És aludni egészen félév óta nem tudok rendesen. Kevésszer tudom kipihenni magam. Alszok én 9-10 órát, de későn fekszem és szerintem ezért nem pihenem ki magam rendesen. De az előtt nem fogytam e miatt, csak most kezdtem el.

6: szerintem teljesen normális. Nem voltam semmilyen vizsgálaton még.


Néhány éve nyáron mikor megjött az étvágyam 13 kg-t híztam egy nyár alatt. Most ha hízok 2 kg-t elvesztek 3-t következő hétre :C


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

2020. ápr. 29. 20:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudnék még enni, mert a hasam hangosan korog, csak én nem tudok ételre nézni*
2020. ápr. 29. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor hol vannak a szülők???? Nem veszik észre, hogy problémád van? Vagy te miért nem hozzájuk fordulsz? Egy 16 éves lány mi a viharért ide írja le a problémáját ahelyett, hogy megkérdezne valaki felnőttet a családból? Ez azért elég súlyos!
2020. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!