Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan táplálkozzak egészséges...

Hogyan táplálkozzak egészségesen/fogyjak le hogyha nem szeretem a gyümölcsöket és a zöldségekeket?

Figyelt kérdés
Kicsi koromban még szerettem a gyümölcsöket de aztán később úgymond kinőttem belőlük és nem szeretem őket a banánon kívül. Zöldségekből kicsivel többet eszek, például megeszem a krumplit a káposztát répát is de nem minden esetben és a babot sem szívlelem annyira. Ugye ahhoz hogy valaki fogyjon 70% az étrend és 30% a sport, de úgy ha nem tudok rendesen táplálkozni akkor ez így nem fog összejönni. Tudnátok valamilyen tippet adni? (Olyan nincs hogy leerőszakolom a torkomon azokat amiket nem szeretek)

2020. ápr. 25. 23:19
 1/5 anonim válasza:
22%
Üdv ! Tudod ez egy nagyon komplex téma, amiből eléggé félre vagy informálva. Legyen elég annyi,hogy nem feltétlen kell minden szart meg ember,amit nem szeretsz,amit szeretsz,abból egyél többet . Ha gondolod segíthetek a fogyásban .
2020. ápr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

- ne beszéld be magadnak, hogy nem szereted őket: ahogy le tudtál szokni a gyümölcsökről gyerekkorod óta, ugyanúgy vissza is szokhatsz rájuk

- próbálj ki új gyümölcsöket és zöldségeket is, biztos lesz, amit megszeretsz (a piros krumpli nekem nagy kedvencem lett)

- próbáld ki őket más formában is (pl. narancsos-mézes répalé, stb.)

2020. ápr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nőjj fel, és kezdj el kóstolni, legalább hetente 1 új dolgot.

Ha valamilyen fűszert szeretsz, azt bátran használd a zöldségek ízesítésére; akkor, ha valami főzve nem a kedvenced, lehet, hogy sütve imádni fogod.

2020. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha fogyni szeretnél, a fehérjebevitel is nagyon fontos. Számold a makrókat, ha eddig kevés fehérjét fogyasztottál, egyél többet. Sok zöldség finomabb lesz, ha egytálételek részeként fogyasztod, pl. rakott ételekben. Levesekkel, krémlevesekkel is érdemes kísérletezni. És ne döntsd el előre, hogy nem fog valami ízleni, mert x zöldség van benne, légy nyitottabb. A finomított szénhidrátokat, üdítőket, bolti nasikat pedig csökkentsd a minimumra. Ha szükséges, szedj vitaminpótlást, magnéziumot.

Még néhány tipp, amit kipróbálhatsz: cukkinis/tökös lecsó (akár lecsós szelet formájában), gomba/borsópörkölt, sajtos-tojásos karfiol.

2020. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mozogj, és étkezz változatosan. A mozgáson van a hangsúly, azzal lesz a problémád.
2020. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!