Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegán szeretnék lenni, hogyan...

Flower_girl16 kérdése:

Vegán szeretnék lenni, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Ti hogy váltottatok át vegánra? Fokozatosan szeretnék átállni, először vegetáriánus ételeket ennék utána teljesen vegán szeretnék lenni.

Mennyi időbe telt ez nektek?

Milyen ételeket fogyasszak és mennyit naponta?

Milyen vitaminokat szedjek pluszba?

Bocsi a sok kérdésért, csak nem szeretnék semmit elrontani, már sok oldalt átnéztem a vegánsággal kapcsolatban, de ezekre nem találtam konkrét választ.

Igazából minden érdekelne ami a vegán életmóddal kapcsolatos.

Facebook, instagram csoportokat is ajánlhattok.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)



2020. ápr. 29. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mond el mindenkinek, akár kérdezi, akár nem, ez a kezdet! 🤣 🤣
2020. ápr. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Gyűlölj mindenkit aki húst eszik és máshogy gondolkodik mint ti. Terjeszd az igét még akkor is ha senki nem kíváncsi rá, és persze viselkedj sznobként.

Ilyen egy vegán élete.

2020. ápr. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ételek, italok/Vegetarianizmus kategória.
2020. ápr. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia! Szívesen segítek elindulni, de én már a vegán irányvonalat tudnám ajánlani, amibe ha úgy esik jól akkor "belecsalsz" vegetáriánus ételeket is.


Nekem egy év vegetáriánusság után pattant el az agyam és lettem egyik napról a másikra vegán :)


Az alap élelmiszerek fontossági sorrendben: (víz,) gyümölcsök, zöldségek, gabonák, hüvelyesek, olajos magvak. Érdemes a teljes értékűséget szem előtt tartani, minél kevésbé feldolgozott egy étel annál egészségesebb. A hozzáadott olajat zsiradékot, cukrot, finomlisztet érdemes minimalizálni. Az mennyiségi arány kb. 50% zöldség-gyömölcs, 40% gabona kiegészítve 10% hüvelyesekkel és 1-2 evőkanál olajos magvakkal.


A táplálékkiegészítők világa egy elég vitatott téma, mert van aki azt mondja egyáltalán nem szükséges szedni, mások viszont nagyon is ajánlják. Én véleményem szerint szükség van a következőkre ismét fontossági sorrendben: B12 mindenképpen szükséges, C-vitamin 1-3 gramm/nap, D-vitamin 2000-5000 NE/nap, vegán multivitamin. Nem gond ha nem szeded minden nap ezeket, simán elfelejtheted néha, ezek csak kiegészítők.


Amit érdemes megnézni:

[link]


Könyvek amiket érdemes elolvasni táplálkozás témában:

"Kína tanulmány" és "Hogy ne halj meg"


Kérdezz bátran akár üzenetben is ;)


Weboldalak ahonnan alapvető információkat olvashatsz:

[link]

[link]

Fb csoport ahol kérdezhetsz és tájékozódhatsz:

[link]

2020. ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia! Azt tudom tanácsolni első lépésnek, hogy inspirálódj :) gyűjts minél több receptet, keress vegán elkészítési módot a kedvenc ételeidhez (pl. bolognai vöröslencséből, durumtésztával). A prove.hu-nak és a veganinjának is van ingyenes programja, hírlevélben küldenek neked recepteket és hasznos infókat. Érdemes belépni Facebook csoportokba, pl Ezt ettem ma-vegán, Vegan in Hungary, Teljesértékű növényi étrend, ajánlom még Plantbased Miri honlapját is. Youtube-on sok vegán csatorna van (magyarul is), leírom néhány kedvencem: Noraspiration (magyar), Vegán receptek-vegán blog (ők is magyarok, van holnapjuk és fb csoportjuk is), Mina Rome, Liv B, Caitlyn Shoemaker, Whole Food Plant Based Cooking Show. Ha esetleg pesti vagy vagy a közelben jársz, havonta szokott lenni vegán piac különböző vegán termékekkel (ételek, kozmetikumok, háztartási dolgok) és nagyon jó előadásokat is szerveznek :) Remélem tudtam segíteni, sok sikert és örömöt kívánok a vegán életmódhoz!
2020. máj. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Martina, te vagy az?
2020. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erdemes megismerni az egeszseges taplalkozas alapjait. Fontos, hogy tudatosan tervezd meg a vegan etrended. Itt egy jo video a temarol:


https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!