Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A párom nagyon válogatós az...

A párom nagyon válogatós az ételekkel. Hogyan tudnám rászoktatni hogy amit főzök megegye mindig?

Figyelt kérdés
Én szeretek változatosan főzni,és enni de ő csak néhány megszokott kedvenc közül eszik csak.
2020. máj. 1. 11:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Mondd meg neki, hogy nincs se tévé, se telefon, amíg meg nem eszi legalább a felét!
2020. máj. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Majd ha éhes lesz, akkor megeszi. Ő valószínűleg nem volt még igazás éhes.
2020. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Uhh bocs de nem lehet hogy szarul főzöl?


Csak azért mondom mert az exem rosszul volt az otthoni kajától,pedig azt szokta meg, de anyukám és az én főztjeim pár perc alatt behabzsolta és állandóan arról beszél utána ez milyen finom volt.


Illetve szoktam látni mások hogy főznek néha,bazi híg főzelékek ami kb már leves, "fehér" és nyers fasirozott stb..

Az ilyeneket én se enném meg

2020. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Hahaha, sehogy.

A férjem 5 féle főtt kaját hajlandó megenni. Hétvégén azok mennek vetésforgóban.

Mármint alapesetben. Ez a home office kezd kiborítani, de szerencsére van itthon sok babkonzerv, azt bezzeg megeszi.

2020. máj. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Nekem anyukám azt csinálta velem, h. pl. én a spárgát nem szerettem, de csinált egy krémlevest, amibe rakott krumplit meg spárgát. Nekem azt mondta, h. csak krumpliból van. Megettem, sőt repetáztam is. Utána mondta el, h. spárga is volt benne, azóta nem idegenkedem már a spárgától annyira. Beláttam, hogy nem feltétlen rossz kaja.
2020. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha nagyon éhes akkor sem eszi meg pl a főzelékeket,leveseket bizonyos húsokat meg a halakat se.

Zöldségeket utalja, gyümölcsöket is csak néha egyet kettőt ha nagyon jó napja van de ázok között is nagyon sok van amit nem eszik meg.

Ha nagyon éhes és van otthon főtt kaja akkor ha azt nem szereti inkább pizzát rendel. Nem főzök rosszul már főztem egy csomó embernek és mindenkinek ízlik ahogy főzök.

Ja és a másnapi kaját sem eszi.

Kicsit unalmas már hogy nem tudok neki mivel kedvezni csak az az 5 fele kaja van amit megeszik :(

2020. máj. 1. 12:16
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Főzzön ő. Ha nem tud, akkor itt az ideje hogy megtanulja. Kezdjen kísérletezni az ízekkel, alapanyagokkal. Nekem ez segített, mert nagyon válogatós vagyok. Így szoktam rá a zöldségekre, hogy kipróbáltam különböző módokon, kombinációban. Csak egy példa: rántva minden finom, majonézes szósszal szintén.
2020. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Te egy gyerekkel élsz együtt (ilyen téren). Kezdheted szoktatni, hogy mindent meg kell kóstolnia, de ez nagyon dedós lenne.

Jobb, ha elengeded, egyen amit akar. Főzni 2 félét biztos nem csinálnék.

2020. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Kedvezni akarsz? Most komolyan? Ha ilyen örök óvodás típus, akkor rendeljen, te meg főzz, amit ennél, meg amihez kedved van.
2020. máj. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Tanulj meg rendesen főzni.
2020. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!