Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha tejfehérje érzékeny vagyok,...

Ha tejfehérje érzékeny vagyok, akkor miért csak bizonyos tejtermékektől vagyok rosszul?

Figyelt kérdés
Orvosnál nem voltam vele. Onnan gondolom, hogy nem laktóz, hogy a laktózmentes tejtől is görcsölök. Ezenkívül még a joghurttól, tejszíntől, pudingtól. De a többi tejterméktől, pl. tejföl, túró, sajt, csoki stb. nincs semmi bajom. Mitől lehet ez?
2020. máj. 7. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy kivizsgálás azért kimutatná, mi is a bibi.
2020. máj. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az okat nem tudom, de en is kitapasztaltam. Nekem savanyu szajiz, undor, felfujodas es nagyon budos belgaz lenne kb azoktol, amiket irtal. Tejfol, turo es kemeny sajt, kecskesajt oke. Lagy sajtokat mar elengedtem, azok se jok. Az Actimel jo, ill. Danone pille natur jo, tobbi nem.

A kitapasztalas es ovakodas a legjobb szerintem.

2020. máj. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt mert baromi kevés tejet tartalmaznak, a masik pedig hogy nem biztos hogy nem laktóz erzekeny vagy. A laktozmentesben tekben van laktóz. Csak benne van az enzim ami lebontja. Ami neked hianyzik. Na szal ha valami felszivodasi problemad van valszeg az enzim sem mukodik ugy nalad. Szóval szeri tem a laktozmentes tejet hagyd a francba. Ha tejfeherje erzekeny lennel a túrotol meg a tejfoltol is szarul lennél.
2020. máj. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tejfehérjés vagy minden származéktól szarul vagy. Hónapokig nem tudtam mi a bajom, IgG teszt mutatta ki a tejet. Rendesen pozitívra sajna.


Tej, sajt, túró, író, vaj stb sorolhatnám még a kazeinek is..

Másnapra vagy pár napra rá hasmenés, hasfájás míg ki nem ürül, nálam így mutatkozott meg. Valószínű nálad is tej, ha laktózmentes után is szarul vagy, de a mértéke embertől emberre változik. Van aki egy kocka csoki után berosszul másnapra, van aki 2 korty tejtől egyből fut, van aki nem. Ezt kell kitapasztalni, de én inkább null diétán vagyok, ha porszem megy a gépezetbe megérzem.

2020. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!