Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van olyan köret párolt zöldség...

Van olyan köret párolt zöldség helyett, ami finom és kevés kalóriát és szénhidrátot tartalmaz?

Figyelt kérdés
Elég szigorúan diétázom és a betartásával sincs bajom, viszont a párolt zöldségektől egyszerűen rosszul vagyok. Próbáltam már mindenhogy ízesíteni, de igyekszem fűszermentesen étkezni és igazából egy tonna fűszerrel sem ízlene. Próbáltam minimális barna rizzsel is összekeverni őket és úgy ehetőbb is, de heti 1-2 alkalomnál többször rizst sem igazán szeretnék fogyasztani. A sima, nyers zöldségekkel nincs bajom, salátát sűrűn csinálok. Bulgur is teljesen jó. Úgyhogy igazából ezeken kívül lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan köret ötletet, ami szénhidrát szegény, finom és tudnám vele kicsit színesíteni az étrendemet?

2020. máj. 8. 07:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mi finom, az elég egyéni :) Főzelékek, pl. tökfőzelék, paradicsomos káposzta. Savanyúságok, pl. savanyú káposzta, kovászos uborka. Reszelt répa-cékla-alma, esetleg narancs levével meglocsolva (ez desszertnek is jó). Krumplipüré helyett karfiolpüré, esetleg felesben (krumpli+karfiol). Sütőtökpüré (ez inkább télen). Wokban sült vagy grillezett zöldségek. Én ezeket szoktam enni a párolt zöldségen és salátákon kívül. Rakott zöldségek, rizst se muszáj beletenni - pl. karfiol+tojás+reszelt sajt egybesütve az egyik régi kedvencem.
2020. máj. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ú, ezek nagyon jó ötletek! :) Köszönöm szépen, nem értem hogy nem gondoltam a savanyúságra például. A rakott ételekkel is megpróbálkozok, bár nem vagyok még egy nagy konyhatündér, de majd kikísérletezem valahogy. :)
2020. máj. 8. 12:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Csicsóka Isteni finom !
2020. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!