Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » “Fogyókúra” hatásai egy...

“Fogyókúra” hatásai egy fejlődő szervezetre a jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés

👉tehát bővebben: a lányommal akad egy elég nagy probléma. Nem hajlandó enni. Elsősorban nem a helyzet lereagálására lennék kíváncsi, inkább a következményekre amelyek megtörténhetnek. Vagy hogy hosszú távon milyen kihatásai lehetnek a testére/egészségére.

15 éves, mostanában naponta 500-700 korul van a kalória bevitele. 2 honapja ahogy itthon kellett maradni keveset eszik, ez a drasztikusság pedig pár hete tart. Sokszor fázik, faradekony, alig van ereje (akar fellepcsozni az emeletre) A vérnyomása ma 101 volt, ami nagyon alacsony és felek hogy ez az éhezés miatt. Mik történhetnek vele?

Amit eddig észre vettünk hogy március óta nem jött meg a menstruacioja, pedig eddig normális volt neki. Most a 174 cm-hez 50-51 kg. Ide kevesebb 2 hónap alatt fogyott le, körülbelül 8 kilot.


Beszélgetünk sokat vele, pár napig er csak a szavunk valamit, utána újra elkezdi a saját feje után menést. Orulok hogy észre vettük a problémát, dolgozunk rajta de persze nagyon aggódunk érte! Előre is koszonom a válaszokat!❤️



2020. máj. 13. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter vagy pszichológus (ha a pszichologus komolynak gondolja, akkor úgyis pszichiáterhez kell mennie). Ugyanez volt nálam, menstruáció elmarad és nem fog normalisan fejlődni, ahogy én is kicsit emiatt elmaradtam - behoztam, felfejlodtem, de úgy gondolom kellett volna az orvosi segítség.
2020. máj. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A tápanyaghiány kihat a növekedésére, hormon rendszerére, ezért is nem menstruál, a szervezete a túlélésért küzd. A vérnyomása is valószínűleg azért ilyen alacsony, de így a vére sem megfelelően tudja ellátni a szöveteit. Mindenképpen orvosi segítségre szorul. Szerencsére nem jár ki, de így az utcán bármikor összeeshetne.
2020. máj. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!