Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 3-4 liter folyadék...

Napi 3-4 liter folyadék elfogyasztása sok?

Figyelt kérdés
171 cm vagyok és 60 kiló. Letöltöttem egy appot mert kiváncsi voltam, mennyit iszom. Napi 3-4 liter közé jön ki és azt írja az app, az sok. De hat en szomjas vagyok. Éjjel is iszom. Cukrom rendben. Baj lehet? Jelenleg nem elek aktív életet mivel itthon vagyok a gyerekemmel és ugye menni sehova nem lehetett eddig.

2020. máj. 23. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

A napi 3 liter eléggé a minimum/normális mennyiség.

Ha sokat mozogsz vagy izzadsz, akkor a több sem gond.

Viszont ennek ellenére nem ártana még egyszer elmenni a cukrot megnézetni, föleg az éjjelo ivás miatt, hacsak nincs nagyon meleg a lakásban.

2020. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Víz vagy bor?


Amúgy 3-4 az alap, amit meg kell(ene) inni.

2020. máj. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A cukromat merem mert terhességi diabéteszem volt, már teljesen normálisak az értékeim, sőt terhesség alatt is azok voltak a diétával. De igazából gyerekkorom óta iszom éjjel vizet, szóval nem tudom, miért.
2020. máj. 23. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

Az bizony sok.Akkor kell ennyit inni,ha sok a folyadék vesztesség.

A szervezet megköveteli a magáét,a túlzás viszont ártalmas,úgy a szívre,mint a vesékre .

Jó lenne meghallgatni erről prof Papp szív gyógyász előadását,illeve megnézni a Yoou Tyben.

2020. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó, de ha sok, akkor mégis mit csináljak? Ha nem iszom ennyit szédülök és faj a fejem. Rossz a közérzetem és persze szomjas vagyok.
2020. máj. 23. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem gond. Kb 10 éve én is napi 4-5 litert megiszom. Enni sem esik jól 1-2 pohár innivaló nélkül. Kismillió vizsgálaton voltam (nem emiatt) de elméletileg semmi bajom. Mindig tökéletes labor, eredmények.

Jól esik, ehhez szoktunk hozzá. Nekem is már minden bajom van ha kevesebbet iszom egy nap. 😁

2020. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen nekem is tökéletes a laborom. Szülés után 2 hónappal csináltak egy teljeset (2 hónapja volt a vizsgálat) mert nagyon sok vert vesztettem, minden értek a normál tartományban van.
2020. máj. 23. 15:19
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kb 4 hónapja szültél? Netán szoptatsz is? Mert akkor még inkább kevés is.


De ettöl függetlenül is, ha jól érzed magad így, akkor ne foglalkozz azzal, mennyit "kellene", igyál annyit, ami jól esik.

2020. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok. Kb 1 hónapja elapadt a tejem teljesen. De lehet akkor a szoptatáshoz meg kevés is volt a folyadék...
2020. máj. 23. 16:07
 10/14 anonim ***** válasza:
Sima vizet iszol, vagy szénsavasat?
2020. jún. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!