Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet-e bajom, ha néha hetente...

Lehet-e bajom, ha néha hetente vagy kéthetente megiszok egy energiaitalt (0,5l)?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok. Néha csak az íze miatt megiszok egy monstert vagy egy redbullt. Mivel tudom, hogy milyen káros ezért csak nagyon ritkán iszok. A fent említett adagtól lehet bármi bajom? (Nincsen semmilyen szív vagy érrendszeri betegségem)

2020. máj. 23. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Semmi bajod nem lesz. Kívétel akkor, ha koffein érzékeny vagy.
2020. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha károslenne, nem árulnák.

Ez súrolja a rémhírkeltést. Én most is azt iszom, semmi bajom nincs tőle. Egy nap három pont elég.


Egy nap egy az pont megfelelő, pláne, ha ízlik.

Nem lesz semmi bajod.

2020. máj. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
A Kóla amúgy károsabb. Ugyannyi koffein van benne és sokkal több cukor. Mégis az emberek naponta tonna számra isszák. :) Ha egy kólába beleraksz egy kihúzott fogat mondjuk 1 órára és utána kiszeded láthatod mennyire megváltozott az egész fog. Ha egy Monsterbe belerakod egy órára akkor nem.
2020. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#1 szerencsére van vagyok az
2020. máj. 23. 14:13
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom kik azok akik lepontoznak, de a rendelőbe mi elvégeztük ezt a kísérletet a foggal. A lepontózknak üzenem, ha egyszer mész foghúzásra akkor vidd haza a fogat és próbáld ki. :) Soha többet nem fogsz kólát inni. :)
2020. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kólában egyébként 13,5 mg koffein van 100 dl-ben, az energiaitalban 32 mg. Tehát közel sem igaz hogy ugyanannyi van benne. Teljesen igazad van abban hogy a kóla (is) elég káros, csak ezt igazítanám helyre.


Persze a koffeintartalommal elvileg nincs önmagában baj, hiszen az ritka hogy valaki egyszerre akkora mennyiséget inna meg ami akár közelében is lenne a 400 mg-os napi limitnek. A gáz inkább az, hogy a rendszeres fogyasztás miatt az ember rászokik, csökken a toleranciája, és azt fogja érezni egy idő után, hogy megitta az energiaitalt és semmit nem hatott. Emiatt pedig növelni fogja a fogyasztást és még jobban függő lesz. De valóban igaz, hogy elsősorban a cukor/édesítőszer mennyisége az, ami miatt nem ajánlott az energiaitalok rendszeres fogyasztása.


Ettől még az alkalmi fogyasztással nincsen semmi gond, mint ahogy chipset, csokit is lehet enni, csak nem naponta kellene nyilván. Én azt mondom hogy hetente/két hetente 1 energiaital teljesen korrekt mennyiség. Ha az íze miatt vagy rekreációs célból iszod és ritkán azzal semmi gond nincs. Saját tapasztalatból mondom, inkább az a probléma ha az ember ettől várja hogy felébredjen, hogy jobban fog teljesíteni vagy a rutin részévé válik. Amikor én reggelente ittam akkor sokkal rosszabb volt a közérzetem, és nyilván azokon a napokon amikor nem iszol, akkor sokkal nehezebb lesz felébredni. Ezt kell elkerülni. Most már heti 1-2 alkalommal fogyasztom rekreációs célból, vagyis lényegében hogy felpörögjek kicsit, jól érezzem magam. Ezzel szerintem nincs gond amíg nem válik ennél rendszeresebbé.

2020. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"A kólában egyébként 13,5 mg koffein van 100 dl-ben, az energiaitalban 32 mg"


Nem 100dl, hanem 100 ml. Gondolom elírtad véletlen.


Ez valós igen. Viszont: Kólából nem 100ml-t isznak az emberek egy nap. Energiaitalból megiszik az ember 1 nap 1-et például.

Mondjuk egy kis dobozost és nem Monstert az 250 milliliter. 2.5 x 32mg, tehát 80mg koffein

Kólából nem 250 millitert fogsz meginni, hanem 2 litert "sokan"... az már 13,5 mg, az 270 mg koffein. De, ha csak 1 litert iszol már akkor is több.

Én erre értettem, hogy a kólában "több van". Elnézést a félreértésért. :)

2020. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, tényleg elírtam. Valóban, az emberek hajlamosak kólából többet fogyasztani, ami a cukor miatt sokkal egészségtelenebb is.
2020. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgok ehhez. Megnézhetjük, hogy a kávé koffein tartalma is mennyi és abból is megisznak az emberek 3-4-et naponta. Én egy helyen ahol dolgoztam, ott a gyári melósok a szünetekben 2 kávét iszogattak fejenként. Gondolom reggel is ittak mikor felkeltek, meg amikor megérkeztek és átöltöztek még műszak kezdés előtt. A reggeli szünetben is, meg az ebéd után, aztán mikor haza megy 2 vagy 4 után gondolom akkor is iszik egyet. Ez is túlzás. A kávé egészséges kis mértékben, de ha túl tolja valaki az betegségeket okoz. Ugyanez a helyzet az energiaital és a kólával is.
2020. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolgok ezek*
2020. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!