Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Visszatérhet a pajzsmirigy-túl...

Visszatérhet a pajzsmirigy-túlműködésem?

Figyelt kérdés

2017-től 2019-ig pajzsmirigy alulműködésem volt és egyáltalán nem figyeltem arra, mit eszem. Akkor - 16 évesen - 87 kiló voltam.


2019 nyarán viszont elkezdtem fogyni (voltam dokinál: pajzsmirigy-túlműködéses lettem) havi 1-2 kilót - úgy, hogy akkor még egy ideig nem változtattam a táplálkozásomon. Ez később drasztikusan változott, lásd: mindennapi mérlegre állás.


Jelenleg 67 kiló vagyok és végre csak 0.3kg-ot fogytam az utóbbi hónapban. Már csak a "rengeteg" izmomból tudnék fogyni, a csontfelépítésem adja a többi kilószámot, nem maradt rajtam zsír (ennek az utóbbi résznek mondjuk hálás vagyok).


Minden nap számolom a bevitt kalóriát (minimum 2500 kell naponta, hogy ne fogyjak), vízmennyiséget (napi 3-4 liter és nem kényszerből iszom, úgy érzem szükségem van rá és jól esik), alvást (6-7 óra), sétát (imádok sétálni, napi 4-7km megvan), meg a kalóriáknál annyit még, hogy mikor ettem.


Köszönöm, hogy elolvastad idáig. :)

Nyereményként akkor jönnek a kérdéseim:


A jelenlegi, megjavultnak tűnő pajzsmirigy-túlműködésem visszajöhet? Ha igen, mitől?


Mennyire befolyásolja a lelki állapotom? Szeptemberben ha újra mehetek suliba, a visszatérő stressz és a sulis időszaki 4-5 óra alvás mennyire lehet hatással az állapotomra?


Mennyi az esélye, hogy ez "csak tipikus kamasz" probléma (ergo 18-21 éves korom között normalizálódni fog az állapotom)? Ezutóbbit gyakorlatilag egy orvostól hallottam.


Köszönöm előre is a válaszotokat. :)


17/F



2020. máj. 24. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) A vitaminpótlásomról valóban elfelejtettem írni, de nem szenvedük benne hiányt és orvos illetve anyám ajánlása alapján szedem azokat, amikre szükségem van.
2020. máj. 26. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:

stressztől , cigitől , alkoholtól , drogoktól rosszabbodhat.

nehez rá valaszolni . szurkolok h ne jojjon vissza.

2020. júl. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oooh, stressz bőven van, nikotin bevitelt szinten tartom, alkohol nem rendszeres de basszus 17 éves vagyok, drogok szerencsére nem.


Szóval, röviden, a lehető legjobb ellátást biztosítom magamnak, hogy javuljon a helyzetem... yay.


Köszi a választ! :)

2020. szept. 14. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:
:) hajra
2020. szept. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!