Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel magyarázható a testvérek...

Mivel magyarázható a testvérek merőben eltérő testalkata?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy mindketten egyneműek, egymagasak és nagyjából egykorúak, mondjuk fiatal felnőttek, és mivel egy háztartásban élnek, nagy eltérés a táplálkozásukban is lehetetlen, mégis kilókban óriási a különbség. Hol lesz itt a "genetika"?

(Nem kitalált történet.)



2020. máj. 24. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől van. De én és a tesom is igy vagyunk. O szep karcsú. Akármennyit eszik nem hízik. En pedig a víztől is:(
2020. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A genetikának nem csak a születésnél van jelentősége.

Ha 15-20 %-al eltérne a DNS-ed a mostanitól, akkor delfin lennél, de ez csak egy dolog.

A genetika végigkísér egész életeden, beleszól a fejlődésbe, öröklési hajlamba, stb...

Meg az sem biztos, hogy egyforma arányú géneket örököltetek mindkét szülőtől. És ezek az egyenes ágon tovább vezethetőek, a felmenők felé.

Lehet hogy te többet örököltél anyai ágról, a tesód pedig apairól. Vagy fordítva.

Lehet, hogy anyukádnak a dédnagymamája volt vékony, apukádnak pedig a nagypapája testesebb. A vékonyabb tesó az anyai génekből kapott többet, a másik az apaiból.

Akár több generáció után is előjöhetnek az örökletességek, és azoknak a hajlama.

2020. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első, az ugye megvan, hogy az anyai és apai gének aránya mindig 50-50%?
2020. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves hármas. Az lehet hogy 50-50% de azt elfelejtetted hogy a nagyszülőktől is lehet örökölni ami benne van a szülők génjeiben de rajtuk nem jön ki az ami a gyerekükön és az ő szüleiken viszont jelen van például a hízásra való hajlam.

Én szüleim soványak mindig is azok voltak, apám volt az aki hajlamosabb volt jobban hízni de nem olyan brutálisan. Nagyszüleim meg könnyen hízó típusok voltak és ezért vagyok én is az aki képes egy levegővételtől is 2 kilót hízni. A tesóm például csak deréktől lefelé tud látványosan hízni amire apai nagymamám volt hajlamos.

2020. máj. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt meg hozzátenném, hogy én kiköpött mása vagyok az apai dédnagyanyámnak. A testvérem az apánknak de nagyon sok vonása az édesanyánktól is van. Az én gyermekem tiszta nagymamája és én.... Amit kapunk azzal élünk...
2020. máj. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!