Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vegetáriánusok miért lesznek...

A vegetáriánusok miért lesznek vegetériánusok?

Figyelt kérdés
Ki miért, hogyan, mikor lett vegetériánus? Hogyan döntötte el? Hogyan fogadta a családja?

2020. máj. 25. 20:21
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
En mindig budos vagy gyogyszerszagu hust kaptam a hentesektol a piacon. Egy nap vegkeg hanyingert kaptam a husoktol es eldontontottem,h tobbet nem eszek. Csak halat.
2020. máj. 28. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Én nem döntöttem... - így születtem.

Születésem óta undorodom a hústól. 4 éves korom óta vegetáriánus vagyok, és nem is tudnék máshogy létezni.

Éppen ezért nem is szeretem egy lapon említeni magamat a divatmajom “pózervegákkal“, akiknek ez csak egy időszakos, légből kapott hullám, ami max. 2-3 évig tart, utána már másért lesz divat lobbizni, más marketingfogások kebelezik be őket, így lemorzsolódnak.

Amint említettem, a szüleim 4 éves koromig még tettek kísérleteket, hogy lenyomják a torkomon, de belátták, hogy hajthatatlan vagyok, - mindig hányás, sírás, rosszullét lett a vége. Számomra nincs még egy olyan undorító szagú és kinézetű dolog, mint a hús. Nekem ez nem kényszer, így vagyok bekodólva.

Természetesen volt olyan orvos, számos tudatlan ember, akik azzal etették őket, hogy így nem fogok megfelelően fejlődni, hogy csontritkulásom lesz, komoly hiánybetegségeim, - hát, ebből 20 éves koromra se teljesedett be semmi.

2020. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én kiskorom óta nem eszek húst, a szervezetem egyszerűen nem tudja feldolgozni ezért nem,nem azért mert ez a divat vagy ilyesmi.
2020. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
én azért választottam ezt az életmódot mert nem nagyon szerettem a húst és így sokkal jobban érzem magam attól a tudatól hogy miattam legalább nem hal meg egy állat
2020. jún. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Altalaban 3 ok miatt:


- etikai

- okologiai

- egeszsegugyi


Az utobbirol itt egy jo video: https://www.youtube.com/watch?v=KZfF-QxTCSc

2020. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!