Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítene valaki? Mi lehet a...

Segítene valaki? Mi lehet a baj? Az orvos azt mondja, h éhezik a szervezetem, de nem akarok hinni neki. Van ötletetek? Vagy esetleg az jó ötlet, h többet eszek, illetve többet tornazok? És akk elkerülhető a hízás?

Figyelt kérdés
Mindennap biciklizek, és elég gyakran edzek is. Emellett naponta csak 1200kcalt eszek. Fiatal lány vagyok. 158cm és 46kg. Régen elég duci kislány voltam, és sokat bantottak ezért. Még pár éve végre sikerült ezt elnőni, és lefogytam. De mára őrülten figyelem, h nő e a hasam, ha eszek. Ha eszek valamit, és nem irhatom be egyből a kalóriatáblázatba, akkor ideges leszek. Néha megragom a kaját és kikopom. Tudom, hogy hülyeség amit csinálok, és szeretnék változtatni, de egyszerűen nem tudok. Mostanában egyre gyakrabban van az, h van olyan nap mikor szinte semmi erőm nincs, ezért egész nap csak fekszek és korog a hasam. Többen mondták már, h pszichológusra lenne szükségem, de én ezt egyedül szeretném megoldani. Mondták már, h egyek többet, de akkor lesz egy kis pocakom, és amiért órákat edzek mindennap, kárbavész. És én nem bírnám, ha újra duci lennék. De aggódom, mert elég rossz úton haladok. Ez már tavaly kezdődött, de mostanában van az, h gyakran gyenge és levert vagyok, sok izomgörcsöm van stb... Viszont egészségesen étkezem, sok gyümölcs és zöldség, semmi édesség, mindennap főtt kaja, általában csirkemell. Tudna valaki valami tanácsot adni? Vagy esetleg az jó ötlet, h többet eszek, illetve többet tornazok? És akk elkerülhető a hízás?

2020. máj. 28. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A testtömeged az optimális alatt van. Ha rendszeresen mozogsz, akkor ehetsz többet, izomra fog menni nem zsírra. Arra figyelj oda, hogy 60 kg alá ne nagyon kerülj, mert akkor a szervezeted magát emészti el. A "duci" és a "csontkollekció" között azért sok lépcsőfok van. Ha a rendszeres mozgást megtartod, akkor bátran ehetsz többet.

Attól függetlenül, hogy egyedül akarod megoldani a gondot kezdj el pszichológust keresni, mert én több, mint 10-et "használtam el", mire egy olyant találtam, aki legalább a problémát érti

2020. máj. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyedül nem is sikerülhet?
2020. máj. 28. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Néha megragom a kaját és kikopom."


Egyenes út a gyomorfekélyhez.

Mozogj ugyanennyit, és egyél többet. 1200 kalória ágyban fekvéshez is kevés, nemhogy sportos életmódhoz.

2020. máj. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ehezel. Túl sok értelme nincs mostmár annak, hogy edzel, mert a szervezeted az izmot fogja bontani. Ami most veled történik, az az anorexia nervosa előszobája, velem ugyanez volt.

1200 kcal semmire nem elég, ha ilyen szinten mozogsz, max az alapanyagcserere. Szerintem ismerd fel, hogy ez már nem jó irány. A normális fejlodesednek meg fog ártani. Én tudom, keresztül mentem rajta. :/ Én 167 cm voltam, 45 kg-val. Itt fogtak meg, mentem volna lejjebb is. Nem volt normalis menstruaciom, koromnal fiatalabbnak tuntem (mint egy kisiskolás), ne jard be azt az utat amit én.

Becsülendő H nem eszel édességet, csak egyél többet.

2020. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amit még tanacsolok (4-es válaszoló vagyok), ne nézz instagramot és olyan tartalmakat, amik a külsőre mennek, mert tönkreteszik a pszichedet.
2020. máj. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy egészséges dolgokat eszel, de ezekben alig van pl. zsír, amire szüksége van a hormonrendszerednek, idegrendszerednek, és a zsírban oldódó vitaminok hasznosulásához is. Van még menzeszed? A fáradtság, gyengeség lehet vashiánytól is, az izomgörcsök magnéziumhiányra utalnak. Nem ártana csináltatnod egy teljes vérképet. Muszáj lesz többet enned, mert 1200 kcal-ból nagyon nehéz minden fontos tápanyagot, vitamint bevinni, még a legegészségesebb ételekből is. Ha eleget mozogsz, ennél sokkal többet is ehetsz, kalóriaszámolgatás nélkül is, nem fogsz hízni. A hasad azért lesz nagyobb evés után, mert kaja és víz van benne, nem azért, mert hirtelen oda híztál. Mivel vékony vagy, jobban is látszik.

Ha egyedül nem tudsz megszabadulni a kóros gondolatoktól, kérj segítséget hozzáértő szakemberektől (akik evészavarosokkal foglalkoznak) mielőtt még teljesen tönkreteszed az egészséged, akár hosszú évekre is. Szedj magnéziumot, vitaminokat (D3, B komplex) és egyél gyakrabban vörös húsokat, májat a vas és cink miatt.

2020. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly a 159cm-el 48-al kerültem kórházba. Olyan vérszegény voltam, hogy vérátömlesztést is kaptam, jártányi erőm sem volt. Hidd el, hogy nagyon rossz állapotba is lehet ezzel kerülni! Mindenképpen egyél többet, az evés után azért látszik a hasad, mert annyira sovány vagy. Edzés nélkül is ehetnél 1600kcal-t, akkor sem híznál, emellé inkább 2000-t kellene enned, és kellene pihenőnapokat is tartanod, nem többet tornázni.

A pszichológusra szükséged lenne, ha nem látod be, hogy éhezik a szervezeted, és kényszeres, amit csinálsz.

2020. máj. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lehet a baj?"

Az, hogy éhezteted magadat, így nem jut elég tápanyaghoz a szervezeted, az agyad sem (!!!), ezért nem látod reálisan se a testedet, se az egész életedet.


"Az orvos azt mondja, h éhezik a szervezetem, de nem akarok hinni neki. Van ötletetek?"

Szerintem higgyél neki! Ha annyira nem megy, akkor menj másik orvoshoz, de olyanhoz, akinek előre elhatározod, hogy hinni fogsz, mert megbízol benne.


"Vagy esetleg az jó ötlet, h többet eszek"

Csak ez a jó ötlet. Amellett, hogy orvosi és pszichológusi segítséget keresel.


"elkerülhető a hízás?"

Túlságosan is elkerülted eddig is, pont ez a baj. Ezen kell változtatnod. A hízás a te esetedben nem elkerülendő, hanem életmentő!


"naponta csak 1200kcalt eszek"

Tehát éhezteted magad, stimmel.


"Régen elég duci kislány voltam, és sokat bantottak ezért."

Ez emészt belülről azóta is, ezért kell pszichológus segítsége.


"sikerült ezt elnőni"

Elnőni... Nem, nem sikerült kinőni, azóta is eszed magad miatta. Pszichológushoz kell fordulnod, mert ez egy olyan probléma, amivel hosszú évek óta nem tudsz egyedül megbirkózni, ezért segítségre van szükséged.


"őrülten figyelem, h nő e a hasam, ha eszek"

Ebből is látszik, hogy nem normális, amit csinálsz...


"Ha eszek valamit, és nem irhatom be egyből a kalóriatáblázatba, akkor ideges leszek."

Dobd el a kalóriatáblázatot most azonnal!!!!! Soha többet ne használd!


"Tudom, hogy hülyeség amit csinálok, és szeretnék változtatni, de egyszerűen nem tudok."

De tudsz: egyszerűen szabadulj meg a kalóriatáblázattól! Hol van? Egy füzetbe írkálod? Dobd ki! Valami app? Töröld le! Ha tényleg szerenél változtatni, akkor egyik sem túl bonyolult művelet. Ha annyira nem megy, kérj meg rá valakit, hogy tegye meg helyetted.


"Mostanában egyre gyakrabban van az, h van olyan nap mikor szinte semmi erőm nincs, ezért egész nap csak fekszek és korog a hasam."

Enni kér, azért korog. Erre figyelj, ne a kalóriatáblázatra: ha korog, az azt jelenti, hogy enni kér. Adjál neki enni!


"Többen mondták már, h pszichológusra lenne szükségem, de én ezt egyedül szeretném megoldani."

Évek óta próbálod egyedül megoldani. Most már be kell látnod, hogy nem megy, ha nem akarsz kórházba kerülni!


"Mondták már, h egyek többet, de akkor lesz egy kis pocakom"

Minden egészséges embernek van egy kis pocakja.


"amiért órákat edzek mindennap, kárbavész"

Ne azért eddz, hogy ne legyen pocakod, hanem azért, hogy egészségesen(!!!) élhess még 120 évig!


"És én nem bírnám, ha újra duci lennék."

Egyáltalán nem leszel duci, ha enni adsz magadnak, amikor korog a gyomrod. Nézz utána, hogy milyen max. BMI az, amivel még a normál kategóriába tartoznál, és amíg azt el nem éred, ne izgulj amiatt, hogy duci leszel, mert ha azt átléped egy picivel, még akkor sem kerülsz rögtön a duci kategóriába.


"De aggódom, mert elég rossz úton haladok."

Az tuti. A lehető legrosszabb úton.


"gyakran gyenge és levert vagyok, sok izomgörcsöm van stb... Viszont egészségesen étkezem"

Nagy tévedés! Ha egészségesen étkeznél, nem tartanál itt, nem aggódnál már te magad is! Az egészséges étkezéshez ugyanis hozzá tartozik, hogy megfelelő mennyiségeket is eszel, nem csak az, hogy egészséges dolgokat.


"sok gyümölcs és zöldség"

Sok... Az mennyi? Fél alma? :) A gyümölcsök gyakorlatilag vízből vannak, tudsz róla?

[link]


"Vagy esetleg az jó ötlet, h többet eszek"

Csak az a jó ötlet, igen, hidd el! Vigyázz magadra!!! Beszélj a szüleiddel, vagy más felnőttel(!!!), akiben megbízol. Kérd, hogy segítsen átbeszélni, átgondolni a dolgokat, és segítsen szakértő segítséget keresni: pszichológust, orvost.

2020. máj. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!