Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg lehet-e békélni a saját...

Meg lehet-e békélni a saját testemmel?!

Figyelt kérdés

Kezdjük a számokkal, csak hogy vizuálisan azért valahova el tudjatok helyezni... Egy 174 cm magas 16 éves lány vagyok, (most augusztusban töltöm ezt be tehát még csak egyel kevesebb múltam/máshogy leírva törölnének/) jelenleg 50 kg körül.


Egy éve elkezdtem szépen hízni, 55 kg-ról hirtelen 64 lettem, és innen fogytam vissza koplalással kevesebb mint fél év alatt a mostani súlyomra. Mindezt persze teljesen egészségtelen “módszerekkel”, megvonva magamtól nagyon sok fontos tápanyagot, így március óta nem is jött meg a menstruációm. Most kezdek csak újra ‘normalisan’ enni, a szüleim hatására; szintén ők határozták meg azt is hogy minimum arra az 55 kg-ra vissza kell híznom. Szerintük elfogytam.


Szerintem pedig nagyon nem és ez a probléma.Az alkatommal soha nem voltam igazán kibékülve, főleg a lábaim miatt( hosszú de nem vékony combok), az alakomat pedig a fogyás elllenere sem látom elég karcsúnak. Csak saját magamnak szeretnék tetszeni, senki nem tart efféle nyomás alatt. Szóval csak rajtam múlik. De mégis, ha most hiznom kell, akkor csak rosszabb lesz az érzésem a saját testemmel kapcsolatban, soha nem fogok megbékélni. A napjaim nagy részét ez a szenvedés-érzés tölti ki és nem látom csak azt hogy mások mennyivel vékonyabbak és sportosabbak nálam.


Akinek van személyes tapasztalata ilyesmi témában, tippje/tanácsa amitől jobb lehet, vagy csak külső szemmel velemyenyt nyilvánítana az kérem írja le, előre is koszonom!



2020. máj. 28. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Muti képet nem baj ha a buksid nincs benne.
2020. máj. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
meg
2020. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
66%

Az hogy nem jó helyen van a fókuszod. Próbáld meg megváltoztatni a nézőpontod. Valami amiatt nem tetszel magadnak van egy dolog az lehet hogy a facebook,instagram és a médiából nyomatott sz*r ami megfelelési kényszerhez vezet és versenyhez önmagaddal szemben.

Koplalást nem ajánlom mert az egészséged és a jó közérzeted fontosabb mint a tested kínzása (le lehet fogyni úgy is hogy élvezed a folyamatot hidd el.) Szóval elsősorban meg kéne kérdezned magadtól hogy mi az amit titkolsz magad előtt? Félsz az ítéletektől hogy valaki beszól majd neked? Az önmagad megítélésével soha nem fogsz többet kapni, csak ha elismered magad és a tested hozzád tartozik szóval nézd az Ő igényeit is hogy Ő mit szeretne az hidd el, hogy neked is jó. A tested lehet a legjobb barátod is. :)

Igaz kép nélkül nem lehet igazi véleményt mondani de nem kell ehhez kép sem hanem egy jobb barátság kialakítása a testeddel. Egyél tudatosabban, tudsz tenni az ellen hogy ne hízz de soha ne úgy hogy az a tested és a mentális károdra megy. :)

2020. máj. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
174 centihez 64 kiló is teljesen normális. Lehet csak külsőleg felnőttél. A lányok e kor körül elkezdenek kicsit hízni és kamaszkoruk végére már nem a 12 éves kislányos súlyuk van. Ez normális... Edz, étkezz egészségesen de ne koplalj és biztosan teljesen jó alakod lesz és engedd el a témát :). Hidd el sokkal boldogabb leszel
2020. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, az elsőnek NEHOGY válaszolj!


Egy részről sajnos természetes az az érzés, hogy kicsit csalódottabb vagy, ha hízol, mert mindenhol azt sulykolják belénk, hogy a vékony a legszebb. Leírok pár dolgot, ami nekem segített (23 éves vagyok, egy pár éve mentem át azon, amin te):


- Próbálj meg elsősorban az egészségedre fókuszálni. Egyél egészségesen és próbálj ki valami sportot, ami tetszik, de tűzz ki egy olyan célt, ami nem a fogyással/testeddel kapcsolatos. Pl. szeretnél új recepteket kipróbálni, szeretnél lefutni 10 km-t, szeretnél fittebb lenni, stb.

- Próbálj meg tudatosan olyan tulajdonságokat keresni a testeden, amit szeretsz. Esetleg kérdezz meg más embereket, akik közel állnak hozzád, hogy milyennek látnak külsőre.

- Nézz utána a különböző testalkatoknak (alma, homokóra, körte, téglalap), ezek tudnak abban segíteni, hogy milyen fazonú ruhákat érdemes hordanod, ha az előnyös tulajdonságaidat akarod kihangsúlyozni. Merj kísérletezni azzal is, hogy milyen színek állnak jól neked (évszaktípusok ebben segíthetnek). Sokkal magabiztosabb leszel, ha olyan ruhákban vagy, ami neked jól áll.

- Hülye gyakorlatnak tűnik, de nekem nagyon sokat segített látni azt, hogy szinte mindenkinek van valami kis testi hibája. (Karantén után) menj el egy olyan helyre, ahol sokan vannak, és gondolj egy tulajdonságodra, ami nem tetszik. Utána próbáld meg minden szembejövő emberben megkeresni ezt a tulajdonságot. Engem hihetetlenül lenyugtatott, amikor észrevettem, hogy szinte mindenkinek van tokája és egy kis hasa, és ennek ellenére is lehetnek sikeres emberek.

- Ha tudsz angolul, akkor közösségi oldalakon érdemes bekövetni body positivity-s, illetve eating disorder recovery-s csatornákat, poszotkat, embereket.

2020. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
Mert mi lett volna ha mutat képet? Semmi? Nem azt mondtam hogy meztelen képet. Csak egy sima fürdőruhásat. Hogy lássuk e dagadt-e vagy sem. Idióták.
2020. máj. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szépen az értékes válaszokat és az óva intést is, habár nem kell szerencsére félteni:)

Az önmagam elfogadásának útja, amin most kezdek igazán elindulni, végtelenségig tartó, remelem rajta tudok majd maradni életem végéig és megtalálva az egyensúlyt nem fogom továbbra is saját magamat kínozni, fölöslegesen stresszelni.

Sajnos az itthonlét alatt egyre kevésbé kellett másra fókuszálni így nehéz lesz újra nem ennyit foglalkozni a külsőmmel:(

2020. máj. 29. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!