Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi kalória, ásványi só,...

Mennyi kalória, ásványi só, vitamin, fehérje és szénhidrát van ezekben külön-külön?

Figyelt kérdés

-egy szelet kenyérben

-egy szelet sonkában

-egy grapefruitban

-egy kenyeret ellepő salátában

-egy pohár tejben

-egy tányér kásában

-egy kenyérre elég margarinban

-egy kis méretű paradicsomban

-fél fej lilahagymában

ennyi összesen. Ha akárki mindenre tud válaszolni, minden elismerésem, de egyszerűen nem tudom felfogni, mire jó ez a biosz tanárnak.



2020. jún. 8. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem fog válaszolni fejből, azért kaptad a feladatot, hogy nézz utána. Mi lenne, ha belefektetnél egy kis energiát?
2020. jún. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu oldala kiválóan alkalmas erre, ott minden élelmiszernek megvannak az adatai. Itt megtalálsz mindent, amit keresel, csak nem lesz egész pontos.


A szelet, darab, fej, pohár, tányéra stb ugyanis NEM mértékegység, pontos értékekhez a grammban mért súlyt kellene megadni.

2020. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz kása alatt? Ez rengeteg minden lehet, att´l függöen, miböl és hogyan készítik.
2020. jún. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Hiába nézek utána, nem sok sikerem van. Találtam pár weboldalt, de sok helyen az a helyzet, amit a #2 leírt, viszont nincs mérlegünk. Nem tudom lemérni
2020. jún. 8. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es ezzel ne törődj, ha megtalálod az 1 szelet kenyér, sonka adatait, odaírod milyen, hány gramm, amit feltüntetnek; és máris nem lehet belekötni. Kreatívnak kell lenni.
2020. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam a kaloriabazus.hu-t ott majdnem mindennek vannak szelet meg hasonló egységre értékek
2020. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!