Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezzel az étrenddel le lehet...

Ezzel az étrenddel le lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2 szelet teljes kiőrlésű kenyér, felvágottnak paprikás szalámi vagy párizsi


Ebéd: Zabkása, bele meggy, cseresznye, alma vagy banán, amit éppen találok


Vacsora: Ugyanaz mint reggelire, vagy (nem minden nap) csirkemell salátával


120kg-ról szeretnék lefogyni úgy 80-90 körülire. Továbbá szeretnék venni egy szobabiciklit + súlyzózni.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, szép napot! :)



2020. jún. 10. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad a nemed, magasságod, korod, de biztos, hogy nagyon kevés ennyi. Nem érdemes éheztetned magad, illetve érdemes olyan étkezést kitalálni, amit életmódként tudsz folytatni, mert nagyon hamar fel fogod adni az egysíkú táplálkozással.
2020. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elszánt és kitartó vagy akkor simán le tudsz fogyni.

A főtt ételeket se zárd ki a táplálkozásodba, csak egyél kevesebbet és mozogj többet!

2020. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez nincs 1200 szerintem, annyi mehetne nyugodtan
2020. jún. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En a helyedben a zabkasat reggelire ennem, ebedre pedig valami laktato sovany hus/hal korettel es zoldsegekkel. Ha 120 kilorol indulsz akkor nem szabad ennyire levinni a kaloriakat, mert csak artasz magadnak.

Nezd meg a kaloriabazist, vagy toltsd le a Yazio alkalmazast es azokon tudod kovetni mennyi kaloriat kell bevinned egy nap, hogy ne koplalj, es egyenletes utemben erd el a fogyast. Lassabban fog bekovetkezni, de eredmenyesebb lesz es egezsegesebb sokkal a tartos eletmod valtas.


Szobabicikli jo otlet, eleinte en meg elmennek naponta setalni. Kesobb esetleg johet a kocogas is, de ne vidd meg tulzasba, az izuleteidnek nem tesz jot ekkora terheles, csak szep fokozatosan :) vannak nagyon jo otthoni zsiregeto edzesek is, akar youtubeon vagy app-on tudod kovetni oket, de az elejen csak keveset es ovatosan csinald.

En eloszor lemennek zsiregetessel es cardio gyakorlatokkal 80 kilogram kore es utana kezdenek neki sulyzozni. Ha utana izmot epiteni is szeretnel ahhoz pedig mar tobbet kell enned.


Elso korben koncentralj a fogyasra csak, de kerlek ne eheztesd magad! Szamold ki mennyi kaloriat kell bevinned es tartsd, figyelj a makrokra is, igy egyensulyban tartod magad, es igyal sok vizet naponta!


Keruld a cukrot, lisztet, gyorskajakat. Egyel sok zoldseget, gyumolcsot, ne egyel lefekves elott.

Kezdj el setalni es szep lassan egyre tobbet fogsz birni.

Heti 0,5-1kg fogyas az egeszeges, tobbet ne akarj, az hosszu tavon nem tesz jot a szervezetednek.

Fontos, hogy ne akarj minden nap megszallottan merlegre allni mert 2-3 kg ingadozas teljesen normalis, ez lehet csak elvenne az onbizalmad. Mondjuk 2 hetente merd magad es ugy tudod kovetni a fogyasod utemet. Az elejen lehet hirtelen sokat hog mutatni a merleg, mert a viz tavozik, utana beall a fogyas a normalis utembe:)

Ha barmi kerdesed van irj nyugodtan, szep napot neked is!


Sok sikert!:)

2020. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem éppen helyesen összeállított étrend.
2020. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon kevés. Én is azt gondolom, hogy nagyon könnyen feladja az ember, ha hirtelen von meg magától mindent. Én a mértékletesség elvét követném. Mindennek meg lehet találni az alternatíváját és mindent meg lehet enni, de a mérték nem mindegy. Sokkal könnyebben alkalmazkodik az ember, ha nincs tiltás, alternatíva van. Pl. imádom a limonádét, de cukrot nem eszek. Akkor ott a stevia-eritrit keverék, ami nekem már jól bevált az évek alatt. Vagy imádom a csokit, de nem tehetem meg, hogy bezabáljak belőle, ott a sport szelet, ami pont kitesz egy uzsit. Napi egy darab. Tökéletesen elfér a diétámban. Nem érzem a tömény, igazi édesség hiányát, de nem is dolgozom a diétám ellen. Mindenben meg kellene találnod ezt az arany közepet.

A teljeskiőrlésű kenyér sajnos sok esetben "átverés", így én ezt elfelejteném (néha lehet, de mindennap kétszer semmiképpen). Ha kenyér, akkor helyettesíteni érdemes abonettel, vagy akár pl. az aldiban kapni jó minőségű szénhidrát szegény eszméletlen tömör magvas kenyereket (csomagolt, nem frissen sütött). Jó ötletekkel akár teljesen el is hagyható, én nagyon ritkán eszek kenyeret.


Reggeli ötletek: zabkása, vagy natúr joghurt gyümölccsel, tojáskrém, padlizsánkrém, körözött, vagy a tojás bármely formája (1-2 tojás) friss zöldségekkel. Esetleg 10 dkg húsféle (jó minőségű sonka, szalonna, kolbász, házi májkrém, akármi) friss zöldségekkel. Chia mag puding, vagy egy turmix gyümölccsel. Akár különböző pitéket is lehet sütni. Gyömbéres süti, vagy mákos-almás. Ezek zömében valami liszt helyettesítő van. A mákosban pl. a mák tölti be a liszt funkcióját igazából.


Ebéd: jó minőségű marhahús, halak, csirke, pulyka, párolt zöldséggel, salátával, rizzsel, esetleg bulgurral, sült édesburgonáyval, zellerrel, stb. Lehet sima párolt, vagy tokány jellegű, esetleg pörkölt féle a hús. Az összetevőkre kell figyelni. Néha mehet a tészta is. Mondjuk egy jó kis bolognai tk tésztával, madársalátával, kisebb adagban. Mehetnek levesek minden mennyiségben, csak ne habard és ne tésztával edd. Ha sűrűbbet akarsz, akkor turmixold össze egy részét, besűríti önmagát. Levesbetétnek mehet pl. apróra kockázott pirított csirkemell.

A csirkemellet is el lehet készíteni ezer féle fűszerrel.

Vacsorára mehet a saláta, abban is érdemes variálni az összetevőket és az öntetet, vagy lehet töltött cuccokat kreálni. Pl. gombakrémmel töltött édesburgonya, vagy sonkakrémmel töltött gomba fej. Vagy lehet szimplán a reggelihez hasonló kaja, de nekem más esik jól vacsira általában, mint reggelire. Érdemes kísérletezni egészséges tócsnikkal. Pl. fehérrépát, vagy sima répát, esetleg édesburgonyát puhára főzni, pépesíteni, bele tojás, fokhagyma, fűszerek és egy kis olivaolajon, vagy kókuszzsíron kisütni.


Fentiekből látszik, hogy egészségesen táplálkozni nem egyenértékű az egysíkú, unalmas étkezéssel. Meg kell találni az új ízekben az örömet, azt amit szeretsz és az optimális mértéket. Így szenvedés nélkül fogyhatsz.


Mindezek mellé rengeteg víz, teák (gyömbér, borsmenta, ha vizesnek érzed magad, csalán) és mindig legyen pár mag, vagy aszaltgyümölcs nálad. Uzsira tökéletes néhány szem ezekből. Ha nagyon nem bírod pl. vacsiig, akkor előcsapsz egy szelet abonettet, rá egy kis körözött (házi, nem bolti) és kész a tökéletes uzsonna. Nem kell éheztetni magad, hidd el fogyni fogsz.

2020. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az a helyzet, hogy nem szoktam éhes lenni. Így sem maradhat az étrend? Illetve ebéd az helyettesítve lesz, de ritkán tudok normális kaját enni, mert a ház szanaszét van még felújítás miatt, nem tudok így sütni. :/
2020. jún. 10. 16:01
 8/9 A kérdező kommentje:
80 vagyok
2021. dec. 23. 23:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Fú de fura így visszaolvasni :D Amúgy nagyon könnyen letudtam fogyni
2021. dec. 23. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!