Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért fáj/megy a hasam a...

Miért fáj/megy a hasam a tejtől? De csak a tejtől, egyéb tejtermékektől nem.

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél. Semmi bajom egyéb tejtermékektől; se a vajtól, se a sajttól stb. De egy pohár tejtől egy órán belül érzem, hogy elkezd fájni a hasam, és irány a trón. Valakinek valami ötlet?

2020. jún. 15. 03:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve tejjel készült ételektől (sütiktől, palacsintától stb) sincs semmi gond. Csak maga a tej. Van erre valami definíció?
2020. jún. 15. 03:18
 2/7 anonim válasza:
Nem gondoltál arra esetleg, hogy laktóz érzékeny vagy? A környezetemben is akad olyan aki ezzel a problémával küzd, és nála a doki ezt feltételezi.
2020. jún. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom a klasszikus értelemben vett laktózérzékenység több tejtermékre is kiterjed, nem kizárólag a tejre. Ezért feltételeztem, hogy ez nem laktózérzékenység.
2020. jún. 15. 03:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet laktóz. Én az vagyok. Iszok egy kakaot vagy egy kis sajtot és nincs bajom viszont ha egy kicsit is többet eszek iszok már kezdődik is az a nagyon büdös szellentes vagy hasmenés. Túró szinte mindig egyből. Vegyél laktóz mentes termékeket és próbáld ki őket , utána megint próbáld meg a laktozos dolgokat ha rosszul leszel akkor az vagy. Ennyi az egész.
2020. jún. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pl nekem a tejtol nem volt problémám viszont minden mástól volt.
2020. jún. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

simán lehet laktóz. próbáld ki, hogy pár napra kihagyod teljesen a tejterméket, mindet, azt is, amitől most nincs bajod, lehet, hogy a sok kicsi sokra megy... ha pár nap után semmi bajod, próbáld meg kevés laktózmentes tejjel, aztán ha bírod, akkor más tejtermékkel, ha azt mégsem bírod, akkor lehet, hogy tejfehérje allergia.

figyeld a saját tested reakcióit.

2020. jún. 15. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Velem ugyanígy kezdődött. Kb. 20 éves koromig semmi bajom nem volt a tejtől, házi tejet is ittam gyerekként, imádtam. Aztán elkezdődött azzal, hogy nem bírta a tejet a gyomrom. Felpuffadtam tőle mint egy léggömb, de más tejterméktől nem lett bajom évekig. 23 éves koromban már a cottage cheese, túró, tejföl is gondot okozott, jelenleg még mindig itt járok. Vajjal, kefirrel, joghurttal kis mennyiségben nincs bajom, de egy túrós palacsintát már megérzek. Kipróbáltam az elmúlt hónapokban hogy 100%-ig elhagytam minden tejterméket, még egy kis sajtot sem ettem. Hát az eredmény magáért beszélt. Laposabb lett a hasam, a puffadás teljesen megszűnt, nem volt már hasmenés, hasfájás stb.

Ha van pénzed/időd/energiád vizsgáltasd ki magadat. Ha nincs, akkor teszteld le magadat, ahogy az előző válaszoló is írta.

2020. jún. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!