Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gyümölcsökből lehet túl sok...

Gyümölcsökből lehet túl sok cukrot bevinni?

Figyelt kérdés

Ma pl megettem 2 almát és 2 banánt, amikben már kb 80 g cukor van meg még pár kanál hozzáadott cukortól mentes lekvárt, bár abban elhanyaglható a cukor mert bogyósokból van. Kb minden másnap eszem olyasmit, amiben hozáadott cukor van, ez ma pl egy kis tányér gyümölcsleves volt. Nyilvan ettem még mást is, de azokban már nem volt se hozzáadott se másmilyen cukor szinte. Korábban ha gyümölcsöt ettem, próbáltam az edzéseim köré időzíteni, ha nagyon cukros, de most nagyon aktívan mosgok szinte egész nap, így ez már nem szempont. Korábban igyekeztem az 50 grammot tartani, de most olvastam, hogy az is igazából 25 kéne legyen... nekem ez nagyon kevésnek tűnik, egy almában majdnem van ennyi.

Tehát a lényeg, hogy ha fizikailag nagyon aktív vagyok és gyümölcsökből viszem be 80%-ban a cukrot, de az kb 100 g egy napra, az is káros? És nem egy-egy napról van szó, hanem ez most így menne egy darabig.



2020. jún. 18. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Ha fel akarsz fordulni csak így tovább...
Nem probléma, egyed nyugodtan!
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi a bajod a cukorral, de a gyümölcs nem tartalmaz nyilván hozzáadott cukrot. Az már más kérdés, hogy minden cukor szénhidrát, és ha cukorbeteg vagy, vagy fogyókúrázol, akkor ezt is figyelembe kell venni a diéta kialakításában.
2020. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsök cukortartalma monoszacharid, amit a hiedelemmel ellentétben nem nagyon szeret a szervezetünk. A monoszacharid az anaerob sejteknek kedvez, azok túlsúlyba kerülése pedig különböző betegségekben játszik szerepet. Szerencsésebb zöldségekből kinyerni a nekünk szükséges poliszacharidot.
2020. jún. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!