Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Pattanások ellen miket érdemes...

Pattanások ellen miket érdemes elhagyni az étrendből? A tejtermékekkel mi a baj, mivel lehet pótolni ezeket?

Figyelt kérdés

Milyen orvoshoz kéne fordulni, ha ezt ki akarom vizsgáltatni? SZTK-ba tudok csak menni, magánba nem, nem tudok így megéri-e, vagy csak szimplán várnom kell.


De ezen a nyáron ki akarom kupálni a bőröm, mert szeptemberben az egyetemre a legszimpatikusabb formámat akarom hozni.


19 éves lány vagyok, már nem is tudom mióta szenvedek a pattanásokkal, valószínűleg olyan 7-9 éve. Eddig elfogadtam, kenegettem, kezeltettem őket, tudom hogy ez a kamaszkor része, de mostanra már baromira meguntam. Ha csak feldobok egy alapozót már sokkal szebbnek érzem magam, de nem szoktam sokat sminkelni, hétköznapra pláne, de így nagyon alacsony az önbizalmam.


Nyilván a havi ciklusom is befolyásolja, így 1-2 hétig több fájó, duzzadó szinte kelések sanyargatnak napokon keresztül, és már semmivel nem tudom sem megelőzni, sem kezelni őket, természetes gyógyszertári készítmények, szappanok is csak enyhén tudják ezeket enyhíteni.


Általában nem iszom/szeretem a bolti tejet, de sokszor gabonapehellyel indítom a napot. Ha kizárnám a tejet, melyik növényi tej passzolna legjobban mondjuk a ciniminishez? Vagy elég lenne a laktózmentes tej?

A sajtokról is le kéne mondanom? Melegszenvdicsen, hamburgerekben, pizzán imádom, el se tudom nélküle képzelni...


Különben meg normál testsúlyú vagyok, csak ilyen extrán zsíros bőrrel. Kozmetikushoz járok, de ő is csak kezeli a problémát, úgy érzem tényleg csak valami belsőleges megoldás segíthet.


Bőrtámogató tablettát szedtem (nem jut eszembe a neve) amiben kb a cink volt az egyetlen hatóanyag, nem igazán vált be az sem. Csak enyhén segített a problémán.


Ti mit javasoltok? Mindenképp doki, és amit ő mond? De miből áll egy ilyen vizsgálat?


2020. jún. 24. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem önmagában elég lehet a tejről lemondani, abban van a legtöbb laktóz, a tejtermékeknél kicsit jobb a helyzet. A sajtokról speciel én se tudnék lemondani, de vannak alapból olyan sajtok, amelyek természetüknél fogva laktózmentesek, általában a hosszabb érlelésűek.

Tej helyett én már régóta szójaitalt iszom (pl. kávéhoz), szerintem sokkal finomabb, ráadásul a szójának viszonylag magas a fehérjetartalma. A Happy Soja vagy a Joya termékeire gondolok egyébként, bár jóval drágábbak, mint a tej.

Én is nagyon szenvedek/szenvedtem a bőrömmel, én egy ideje orvosi utasításra Medinac-ot szedek, ez olyasmi mint a Roaccutan, amiről nagyon rossz dolgokat olvasni a neten, de nekem sokat segített. Nőknek viszont sajnos nagyon veszélyes az esetleges terhesség miatt.

2020. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És természetesen bőrgyógyásznál érdemes kezdeni és ha alapos az orvos, lehet hogy elküld más szakorvoshoz is (pl. belgyógyász), mert nagyon sok oka lehet a pattanások kialakulásának. Nálam pl. valószínűleg gyomorprobléma okozta.
2020. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagy, duzzadt, fájdalmas pattanások utalhatnak nőgyógyászati problémára is. Ciklusod rendben van, szabályos, rendszeres, voltál-e nőgyógyászati ultrahangon? Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nekem is hatalmasak voltak a pattanásaim tinikoromban, fájtak, kelésekké alakultak, és ultrahangon derült ki, hogy pco-m van.

Hosszú ideig tartott míg az orvosok is rájöttek, mivel lehet ezt kezelni, de azóta rendben van a bőröm. Egyetlen hibája, hogy a régi pattanások nyomai megmaradtak.

2020. jún. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A bőrön ürül a méreganyag a karos többlet . A test kilöki magából , sok nyers friss termések tisztitó levek teák is ajanlottak .
2020. jún. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, használok kalkulátort és napra pontosan rendben megjön. 4-5 napos általában és egy ciklus nagyjából 30 napos.


Általában ovulációkor, vagy utána szokott eldurvulni a dolog az arcomon.

2020. jún. 24. 19:20
 6/7 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen teákat javasolnátok? Főleg amik hidegen is finomak, és fogyaszthatóak, utálom a meleg teát...
2020. jún. 24. 19:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki, hogy 1-2 hétig nem fogyasztasz semmilyen tejterméket (beleértve a bolti ételekben lévő tejszármazékokat, tejport is), látsz-e így javulást. Ha igen, utána tesztelheted, milyen hatása van, ha pl. eszel egy kis sajtot, vagy más tejterméket.

Nekem a tejmentes étrendtől teljesen kitisztult az arcom, pedig felnőttként is nagyon pattanásos voltam. Tej helyett kókusztejet használok, a szóját nem ajánlom. A sajtot én is szeretem, néha nem tudok ellenállni és eszek egy kicsit, általában 1-2 pattanás ki is jön utána... De még mindig könnyebb kettőt eltüntetni, mint 30-at :) Egyedül a vaj nem okoz problémát nekem.

Ha mégsem (csak) a tej okozza, akkor érdemes lenne elmenned kivizsgálásra, ld. 3. válasz. PCOS, IR is lehet a háttérben.

2020. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!