Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR esetén hányszor kell...

IR esetén hányszor kell étkezni egy nap?

Figyelt kérdés
Inzulinrezisztenciám van, és nem tudom, hogy hányszor ehetek egy nap. 2-3-szor szoktam maximum. Ha a ch-ra és a gl-re figyelek, akkor baj, ha nem 5-ször eszek, hanem mondjuk 2-szer?

2020. jún. 25. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ötször és van egy kései, este kb. fél tizes kicsi evés.
2020. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy átlagos, betegségben nem szenvedő ember is napi 3-szor eszik. 5-ször kell enni (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora).

És ahogy az előző írta, van egy kései, de mi azt nyolckor csináljuk.

Próbálj meg kevesebbet enni és akkor majd tudsz ötször enni egy nap.

Üdv:

Egy IR-s anyuka és lánya.

2020. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Háromnál több étkezést sehogy se tudok megoldani, reggel negyed hatkor indulok dolgozni, előtte reggelizek. Délben van lehetőség ebédelni. Négyig tart a munkaidő, fél ötkor érek haza, akkor vacsorázok. Legkésőbb fél hétkor már aludnom kell. Az ebédet sokszor kihagyom, nem szeretek a munkahelyen enni, de ez még megoldható, azonban plusz 2-3 étkezést nem tudok beiktatni, nincs annyi szünetünk.


Mennyire káros, ha max háromszor tudok enni? A vércukorszint miatt kell gyakrabban? Nem lehet megoldás, hogy még kevesebb szénhidrátot eszek és a gl-re még jobban odafigyelek?


(Dietetikussal is fogok beszélni, de szeretnék előtte egy kicsit tájékozódni, hogy hatalmas hülyeséget azért ne kérdezzek tőle.)

2020. jún. 25. 09:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Merckformin 500-at kell szednem, jelenleg csak este, egy hét múlva már reggel és este is, nem tudom, hogy ez számít-e valamit.
2020. jún. 25. 09:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, azért kell, hogy a cukorszint állandóan egy szinten maradjon, ne legyenek kiugrások. Ráadásul a szénhidrát bevitel sem mindegy. Ez így sehogy nem lesz jó, de majd egy dietetikus elmagyarázza.
2020. jún. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk csak 70 gramm szénhidrátot osztok szét egész napra, és csak lassan felszívódókat, mint pl. zöldségek, hüvelyesek, ch csökkentett kenyér, tészta, akkor sem lesz jó? 🙁
2020. jún. 25. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak ezek 160 grammos diéták. A lányomnak azt kell csinálnia.(egyébként ő 25, én 51.)
2020. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem 150-et mondott a doki. Azért kérdeztem ezt a 70-et, mert így nem ingadozna annyira a vércukorszint, és akkor talán elég lenne a 2-3 étkezés. De lehet, hogy ez hülyeség, nem tudom.
2020. jún. 25. 11:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem jól gondolkodol, ez nem így működik IR esetén.
2020. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De ha kevés a ch és alacsony a gl, akkor kevésbé ingadozik a vércukorszint, ergo kevesebb inzulint fogok termelni, nem? 0 perces inzulinom normál értéken belül van, ez nem azt jelenti, hogy koplalás után normál szinten van, és csak akkor problémás, ha ch-t eszek?


Glükóz 0 perc 4,6 (ref: 3,8-6,0)

Glükóz 60 perc 5,2

Glükóz 120 perc 5,8 (ref: 4,1-7,8)


Inzulin 0 perc 12,5 (ref: 3,0-25,0)

Inzulin 60 perc 55,9

Inzulin 120 perc 91,0


Nem kötekedésből kérdezem, tényleg szeretném tudni. Angol oldalakon pl. semmit nem találtam arról, hogy hányszor kell enni, csak azt, hogy mit szabad és mi nem tesz jót, plusz az egyéb dolgok, mint a mozgás, a megfelelő mennyiségű alvás, stb.

2020. jún. 25. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!