Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étvágytalan és inni sem akaró...

Étvágytalan és inni sem akaró idős embereknél hogyan érhető el, hogy többet egyen-igyon?

Figyelt kérdés
Édesapám 80 feletti. Sajnos pelenkás fekvőbetegként adta ki a kórház, de az állapota nagy mértékben javult, amióta itthon van. (Igen én kérdeztem, mit lehet tenni vele.) Szerencsére a kijáró gondozó nővéreknek is egyre kevesebb a dolguk vele. Viszont alig vesz magához folyadékot és ennivalót is kb egy kolibri jóllakatásához megfelelő mennyiségűt. Az eüs hölgyek szerint az agyi keringésére nincs jó hatással, sokkal többet kellene innia. De sajnos elutasítja, azt mondja "nem fér bele annyi". Az ilyen rimánkodós "belediktálásokon" kívül valami hathatósabb módszer? Táplálékkiegészítő, stb? Létezik?

2020. jún. 25. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Már menni szeretne. Vannak különböző joghurthoz hasonló tápok, de azt se fogja megenni, meginni. Ezzel semmit nem lehet csinálni.
2020. jún. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Léteznek felnőtt tápszerek pld. Nutridrink, az orvosa fel tudja írni receptre is akár.
2020. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elso valaszoloval ertek egyet, de azt is ertem, hogy tehetetlenul allsz.

Ha nem atmenetileg van rossz allapotban, akkor tenyleg csak ez marad, es a legrosszabb, mikor visszaviszik es szondaval taplaljak.

Attol tartok, ez mar neki kinzas. Legfeljebb ha szeretne valami izt erezni, legyen inkabb egy kis szorp, so, bors, vagy amit szeretne.

Nagymamam mielott meghalt, kolat kert, csak azt kivanta. De azt mondta, mar ez se jo.

Szepen, bekesen hadd pihenjen, es legyen a legkevesebb beavatkozas, szerintem.

Kiveve, ha ez nem a veg, csak le van meg robbanva.

Sok erot kivanok.

2020. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Az orvosok szerint messze nem a vég. Annyi terve van. Még utazást is tervez. A teste nem partner. Mindenben. Kér reggelit de alig eszihhhhs hshstridri
2020. jún. 26. 07:23
 5/6 A kérdező kommentje:

Na ezt elqrta q billentyűzet

Szóval tele van tervekkel csak nem bír enni. A nutridrink fosatja

2020. jún. 26. 07:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Főtt ételek, levesek, amiket szeret? Pl. egy jó kis házi húsleves?

Vitaminokat kaphatna, B-komplex, D-vitamin.

2020. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!