Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ettől az étrendtől fájhat a...

Ettől az étrendtől fájhat a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Sajnos nagyon érzékeny a hasam,nagyon gyakra puffadok,megy a hasam,dokik szerint IBS.

Ma különösen feszít,tele vagyok levegővel és rohangáltam a wcre is.

Ezeket ettem ma,szerintetek ez az étrend indokolkja ezt a puffadást?


-Reggeli: magvas zsömle,téliszalámi,sajt,saláta,paprika, kávé laktózmentes tejjel 2 édesítőtablettával

- Tízórai: pár darabka tönkölykeksz

- Ebéd: saját készítésű gyümölcsleves (nyírfacukorral), borsófőzelék (növényi tejjel készült) és kölesfasírtal

+ kávé laktózmentes tejjel 2 édesítőtabival

- Uzsonna: egy fél szelet rozskenyér mogyorókrémmel (utóbbi steviás)

- Vacsora: egy szelet rozskenyér,vaj,csirkemell sonka,főtt tojás és sok sima étkezési paprika



2020. júl. 3. 20:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a helyedben először megpróbálnám elhagyni az édesítőt (főleg a mesterségeset, de sokaknál a nyírfacukor, stevia is okozhat problémát).


Hüvelyesek, paprika szintén okoznak hasi panaszokat az arra érzékenyeknél.


Sajnos magadnak kell kitapasztalnod, hogy mi jó neked. Ha végképp nem javul a helyzet, keress fel a dietetikust, vagy fordulj az orvosodhoz tanácsokért.


Jobbulást!

2020. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!