Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Dinnye pirosas részek székletben?

Dinnye pirosas részek székletben?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kislányom kirándulni volt, tegnap értek haza és délután mondta nekem, hogy szokatlant kakilt. Megnéztem, láttam benne magokat és itt-ott pirosas részeket. Kérdeztem mit evett, azt mondta ettek egy nagy görögdinnyét tegnap előtt.

Mennyi idő, míg kiürül a szervezetből, lehet még a következő is ilyen? Addig leállunk minden piros kajával!



2020. júl. 4. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi, szerintem nagy valószínűséggel a dinnye az. Nem biztos egyben jön ki, ezért én azt mondanám az evéstől számított 2 napig várjátok, hogy ürüljön.

Egyébként nem akarok okoskodni, de úgy tudom ha rózsaszínes/pirosas, az az alsó részből származna, közel a bejárathoz, ebben az esetben pedig elkenhető lenne a vér papíron. Tehát lenne undi, de papírral nyúlj bele és ha rajta marad a vér, azaz nem maga a széklet olyan színű, akkor valószínűbb hogy vérzés. Ha a székletben "emésztve" van valami pirosas/rostos rész az a dinnye inkább.

2020. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Másnap lehet dinnye maradvány a székletben.
2020. júl. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk emésztés függő, kinek meddig van benne szerintem. Ha pl. napi egyszer kakil csak, másnap még picit jelen lehet benne én úgy gondolom.

Abból indulok ki ha például elrontom a gyomrom egy kajával én 2-3x megyek mire tuti kiürül. Széntől is 2 napig kakiltam feketét.

2020. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű tudni. Amíg mag is van benne, addig jön a dinnye. Nézzétek van-e benne kis fehér magdarab.

De szerintem kb 2 napon belül kiürül. Hivatalosan egy étel max 3 napot tölt a tápcsatornában. Nem kell megijedni (: ha pl több napon át se múlik, akkor menjetek el orvoshoz.

2020. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Laylah ***** válasza:
54%
Most komolyan az a pánik tárgya, hogy meglepő módon kisz-rta a megevett dinnyét?
2020. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én arra gondolok, hogy esetleg az lehet baj, hogy nem emésztette meg elég jól a gyerek, mert még kakilás után is felismerhető volt a dinnye mivolta a fogyasztott kajának. Tehát lehet, hogy pl ezmiatt aggódik. Vagy pl nemtom, mennyi idős, de lehet, hogy megjött neki esetleg a menstruációja, hogyha nagyon piros.
2020. aug. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!